Доторкнутися до науки: “Мініфеномента” розпочала свою роботу у спеціалізованій школі Дніпра №13

25 листопада 2020 о 10:11 - 1210

AvatarVirsavia Gonchar


Доторкнутися до науки: “Мініфеномента” розпочала свою роботу у спеціалізованій школі Дніпра №13

24 листопада в спеціалізованій школі №13 Дніпра розпочала  роботу експозиція мобільного музею науки і техніки «МІНІФЕНОМЕНТА». Учні  протягом двох тижнів зможуть доторкатися до законів фізики і відчувати на дотик, що таке сила струму, тяжіння і тертя. А ще – розвинути своє мислення і креативність.

“Мініфеномента” – це проект, який віднедавна мандрує Дніпропетровщиною і направлений на розвиток логічного, “ньютонівського” мислення, робить науку ближчою до дітей і повертає їх в реальність зі світу гаджетів. Також одне з головних завдань “Мініфеноменти” – підвищення наукової грамотності.

Її розробив професор Фленсбурзького університету Луц Фіззер і вона вже майже двадцять років впроваджується в Німеччині та інших країнах Європи.

“Я займаюся цим, щоб побачити успіхи учнів у сфері природничих та фізичних наук. Тому що останнім часом ці успіхи ставали все гіршими. Це пов’язано з втратою реальності учнями через надмірну діджиталізацію цього світу. Саме для цього був створений проект “Мініфеномента”. Щоб діти всіма своїми почуттями познайомилися з наукою. Я працюю в цьому проекті вже сімнадцять років і він розвивається в Німеччині, а також за її межами, по всій Європі. І як показують наші дослідження, це дуже успішний проект”,- повідомив професор Луц Фіззер.

В Дніпрі “Мініфеномента” стартувала завдяки Федерації організації роботодавців Дніпропетровщини (ФОРД) на чолі з Віктором Сергєєвим в рамках україно – німецької програми «Удосконалення соціального діалогу в Дніпропетровській області» та «ЕХАМ Днепр», спільного проекту ФОРД з організацією роботодавців Німеччини, NORDMETALL.

Мініфеномента – це той шлях, на якому ми можемо здивувати наших дітей, навчити їх з цікавістю відноситися до оточуючого світу і розібратися в його незвичайних явищах. Проект дозволяє говорити про ранню професійну орієнтацію дітей. Сподіваємось, що ми – роботодавці Дніпропетровщини, отримаємо нове покоління працівників наших підприємств, де технології представлені на найвищому рівні”,- поділився керівник Федерації організації роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв.

Проект “Мініфеномента” не оминув 13 спеціалізовану школу Дніпра, де математичні знання і наукові поняття стоять на першому місці. Вже п’ятий рік школа впроваджує STEM-освіту, завдяки якій технології використовують навіть у вивченні творчих та мистецьких дисциплін.

Роботодавці Дніпропетровщини представили учням закладу 34 експерементальні станції для дослідів. Всього їх 50. Найцікавішим стендом для учнів і вчителів виявився апарат для вимірювання біополя. Вони визначили, хто з них найбільш енергетично сильний.  Станції є не складними, дають дітям час і можливість самим розібратися і зрозуміти, як працює той чи інший прилад. Також, вчителі не можуть робити ніякі підказки. Школярі мають самі знаходити відповіді на питання. Саме такою є методика “Мініфеноменти”.

 

Керівник проекту “Мініфеномента на Дніпрі” Бутурліна Оксана зазначає, що для Дніпропетровщини цей проект є надзвичайно важливим, адже наш регіон високотехнологічний і потребує нового покоління, яке зможе розвивати тут галузі, які зроблять великий внесок в економіку нашої країни.

“Ми раді, що сьогодні з’явилося багато таких проектів для молоді спільно з роботодавцями. Для нашого регіону це надзвичайно важливо, тому що наш регіон індустріальний, високотехнологічний. Саме Дніпропетровщині потрібні інженери, науковці, технологи. Тобто, ті люди, які здатні розвивати природничі, технологічні галузі, які роблять значний внесок в економіку країни. Ми маємо багато замовлень від інших закладів області та України на отримання можливості випробувати цю музейну експозицію”, –  розповіла керівник проекту “Мініфеномента на Дніпрі”.

Стенди для дослідів у спеціалізованій школі №13 пробудуть два тижні, а тоді знову будуть мандрувати областю та Україною.

Вірсавія Гончар, для litsa.com.ua

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: