До нового року вартість інтернету може зрости на 20% — ІнАУ

12 листопада 2021 о 11:00 - 9959

Регіна ОрловаРегіна Орлова


До нового року вартість інтернету може зрости на 20% — ІнАУ

В Інтернет Асоціації України (ІнАУ) очікують підвищення вартості послуг з підключення до інтернету та абонплати приблизно на 20%. Це пов’язано з введенням нового мита 23,5% на імпортну кабельну продукцію.

Про це під час пресконференції «Нереформована судова система зриває програму цифровізації України» заявив голова комітету ІнАУ, керівник підприємства інтернет-сервіс провайдингу Максим Тульєв.

«Інтернет провайдинг – це дуже конкурентний ринок, маржа низька. Єдине, що ми можемо зробити, щоб вижити як компанія – перекласти ці відсотки за кабель на плечі користувачів. Тобто ми очікуємо десь ближче до нового року зростання цін насамперед на підключення, але й на абонплату приблизно на 20%», – сказав він.

У чому проблема? У середині 2020 року двоє українських виробників кабельної продукції – Одескабель і Південкабель – ініціювали розслідування міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі. Підприємства стверджували, що підвищення імпорту кабельної продукції загрожує існуванню кабельної галузі України.

Обговорення питання тривало до квітня 2021 року. 23 квітня комісія вирішила запровадити мита на всю імпортну кабельну продукцію – 23,5%. Рішення набуло чинності з 14 вересня після публікації на сайті «Урядовий кур’єр».

Після цього представники бізнесу й державних органів скерували заяву щодо ознак домовленості та лобізму в рішенні комісії. Зрештою міжвідомча комісія розпочала перегляд рішення, зокрема, з ініціативи Міністерства цифрової трансформації.

11 жовтня комісія скасувала своє попереднє рішення щодо запровадження мита.

Утім, Одескабель і Південкабель звернулися до суду. 28 жовтня Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК) ухвалив рішення на користь позивачів.

Уже 2 листопада на митні пости України надійшло розпорядження стягувати додаткове мито 23,5% за імпортний кабель.

Які будуть наслідки? В Інтернет Асоціації України переконані, що додаткове мито може призвести до монополізації ринку, що своєю чергою позначиться на цінах і якості послуг. Також впровадження мита може призвести до дефіциту кабельної продукції.

«Українські виробники не можуть задовольнити на 100% попиту. Також треба зазначити, що мито накладається на 100% кабельної продукції, а українські виробники не виробляють 100% – є такі види, які не виробляються в Україні. Це призведе до здорожчання на ринку й для споживачів у кінцевому підсумку», – зазначив під час пресконференції голова правління ІнАУ Олександр Савчук.

Окрім того, впровадження мита призведе до зростання вартості побудови відповідної інфраструктури.

«Якщо ми беремо матеріали при побудові волоконно-оптичних ліній зв’язку, вартість кабелю складає до 90% від вартості матеріалів. Зрозуміло, що вартість будівництва зросте пропорційно миту», – пояснив Савчук.

Голова правління ІнАУ також стверджує, що запровадження мита може призвести до зриву урядових програм. Зокрема, йдеться про розбудову інтернетової інфраструктури в селах. Адже під час розрахунків не закладалося таке суттєве підвищення цін.

Представники бізнесу вже подали апеляцію на рішення ОАСК.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: