До Міжнародного дня спорту Дніпропетровська облрада провела аналіз спортивної складової регіону

06 квітня 2021 о 18:30 - 753
До Міжнародного дня спорту Дніпропетровська облрада провела аналіз спортивної складової регіону

До Міжнародного Дня спорту на благо миру та розвитку в Дніпропетровській обласній раді провели аналіз спортивної складової регіону. З’ясували, які олімпійські та неолімпійські види змагань — найпопулярніші, хто поповнив скарбничку регіону медалями і на скільки в області побільшало заслужених тренерів.

Про це повідомили в Дніпропетровській обласній раді.

«Наша область має дуже сильну базу професійних спортсменів та лідирує серед інших регіонів за багатьма показниками. Кожен п’ятий житель Дніпропетровської області веде активний спосіб життя. За цим показником регіон посідає друге місце в Україні. У сфері фізичної культури і спорту в області працюють понад п’ять з половиною тисяч спеціалістів. Майже 4 тис. тренерів викладають для понад півтори тисячі спортсменів 156 видів спорту. У нас діють майже 1300 спортивних залів, понад півсотні басейнів, з сотню стадіонів і понад 500 футбольних полів. Така популяризація здоровому способу життя сприяє тому, що Дніпропетровщина регулярно опиняється серед лідерів у спортивному рейтингу України. Пліч-о-пліч із нами за всеукраїнську та світову першість змагаються команди Києва, Харківської та Львівської областей», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

За аналізом останніх років, найпопулярнішими олімпійськими видами спорту на Дніпропетровщині є баскетбол, бадмінтон, веслування, дзюдо, кульова стрільба, теніс та сучасне п’ятиборство. Серед неолімпійських — рукопашний бій, шахи та кікбоксінг.

Перед пандемією у 2019-му році у всеукраїнському рейтингу областей за результатами в олімпійських видах спорту Дніпропетровщина посіла перше місце з плавання, друге — з бадмінтону, легкої атлетики, художньої гімнастики, академічного веслування та сучасного п’ятиборства. І третє — з баскетболу, дзюдо і тхеквондо.

Того ж року регіон став четвертим з областей України в рейтингу з неолімпійських видів спорту. У змаганнях дніпропетровські спортсмени були першими у автомобільному, парашутному, водно-моторному та риболовному спорті, більярді, естетичній гімнастиці, ракетному моделюванні тощо.

Пандемія на заваді спортивних успіхів області не стала. Спортсмени Дніпропетровської обласної школи вищої спортивної майстерності, наприклад, у 2020-му році здобули 17 медалей на міжнародних Аренах. Так Вікторія Рибовалова (кульова стрільба), Олег Вередиба (дзюдо), Гордій Березняков (сучасне п’ятиборство), Ілона Прокопевнюк (вільна боротьба) стали срібними призерами в своїх категоріях.

Протягом 2020-го звання заслуженого Майстра спорту України отримали троє дніпропетровців, Майстра спорту — 119, КМС — 974 спортсмена. Скарбничку Заслужених тренерів України поповнило шестеро майстрів Дніпропетровщини.

«У 2021-му ми чекаємо нових перемог від наших спортсменів, адже цьогоріч у Токіо відбудуться Олімпійські ігри. Вже зараз наші чемпіони готуються до змагань. Для призерів Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор депутати обласної ради заклали 3 млн грн на виплату премій», — підсумував голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Також ми писали: Спортсмени з Дніпра стали переможцями і призерами чемпіонатів України з шашок.

 

Поділитися: