Дніпровська міська рада вирішила ліквідувати електронну демократію, — активіст

15 липня 2020 о 13:00 - 1137

adminadmin


Дніпровська міська рада вирішила ліквідувати електронну демократію, — активіст

Активіст громадської організації «Платформа «Громадський контроль» Денис Селін вважає, що посадовці Дніпровської міської ради вирішили «згорнути» електронну демократію у місті, бо бояться відповідати громадянам на складні питання.

За словами громадського діяча, міський голова Дніпра Борис Філатов та секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара розповідають про те, що вони хочуть почути людей, але при цьому ускладнюють процедуру розгляду електронних петицій на сесіях ради.

«Як же Санжара і Філатов провернули схемку. Вони під час карантину проводять сесію і приймають статут територіальної громади, і окремо в статті 23 розписують, що для петицій треба 3000 голосів. На ту сесію не могли потрапити ні журналісти, ні громадяни і взагалі правомочність її проведень під великим сумнівом. Якщо порівнювати з іншими великими містами, то в Одесі кількість голосів 1000, у Запоріжжі — 800, Львові — 500, Маріуполі — 250 голосів. При цьому в багатьох містах України немає такого суворого обмеження, що голосувати можуть лише якщо у тебе є ЕЦП», — зазначив Денис Селін.

Активіст наголосив, що за шість місяців 2020 року поріг в 1000 голосів подолали 12 петицій, таким чином, на сесію мало виходити аж по дві петиції. Проте, на думку Селіна, у міськраді прагнуть, щоб петицій за рік виходило по 1-2 петиції і жителі їх не мучили і не примушували відповідати на незручні запитання.

«Вважаю, що Філатов і Санжара просто злякався петицій, і одна з них — це петиція про паркування. Юристи розуміють, що закон зворотної сили не має і рішення теж, тобто якщо петиція зареєстрована і при її реєстрації необхідна 1000 голосів, то по ходу голосування вносити зміни до цієї петиції заборонено, можна вносити тільки в новостворені. Я розумію, що Філатову / Санжарі плювати на закон, тому, скоріше за все, будуть суди та інші позови. Громадяни зараз можуть підписати петицію, щоб повернути число голосів до 1000, і подивимося, як депутати будуть викручуватися перед виборами», — написав Денис Селін.

Раніше «Лица» повідомляли, що Дніпровська міськрада витратить майже 5 мільйонів гривень на фестиваль.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: