Дніпро може забути про проблеми з електропостачанням, перейнявши досвід лікарні Мечникова

06 жовтня 2020 о 12:45 - 5332
Дніпро може забути про проблеми з електропостачанням, перейнявши досвід лікарні Мечникова

У лікарні ім. Мечникова питання безперебійного енергозабезпечення вирішене вже давно. Всі підрозділи закладу забезпечені системами автоматичного ввімкнення резерву. Вони сучасні, якісні, час перемикання становить долі секунди.

Крім цього лікарня має три власних дизельних генератори, тому навіть якщо все Дніпро поглине темрява, у лікарні буде світло. Генератори забезпечують новий 9-поверховий хірургічний корпус та пологовий будинок, основні операційні та реанімаційні зали. У планах – придбання дизель-генераторів для інших корпусів лікарні.

На додачу до традиційних – альтернативні джерела енергії. Нещодавно тут з’явилися 54 сонячні батареї. Вони підключені до мережі і знижують витрати з електроенергії.

Заступник генерального директора з технічних питань Валерій Клименок розповідає, що останнім часом було також замінено зовнішнє освітлення та два з половиною кілометри силового кабелю. Звісно, це все витрати. Втім, насправді, питання не так у грошах, як в організації процесу.

«Якщо є чіткий план і розуміння, який потрібен результат, вдається скласти оптимальний кошторис. А відтак – максимально ефективно використати гроші, що їх має лікарня», – каже генеральний директор КП «Дніпропетровська обласна лікарня імені Мечникова» Сергій Риженко.

За його словами, аби забезпечити безперебійну роботу свого «міста» технічні питання доводиться вирішувати щодня. Цей досвід, переконаний Риженко, може стати у пригоді як будь-якій іншій лікарні, або навіть її цілому місту, жителям якого не доведеться сидіти при свічках, у разі аварій, негоди або відключень. А «зелена» енергетика дозволить ще й економити.

Більш детально дивіться у сюжеті «Місто в місті»: Мечникова — можель мегаполісу.

Поділитися: