«Для ресторанів це означає зачинення»: як у Дніпрі протестували проти карантину вихідного дня

11 листопада 2020 о 16:01 - 5121

Andrey FedorovAndrey Fedorov


«Для ресторанів це означає зачинення»: як у Дніпрі протестували проти карантину вихідного дня

У Дніпрі декілька сотень представників сфери громадського харчування, торгівлі, спортзалів протестували проти карантину вихідного дня. Захід почався приблизно о 10:00 на площі між будівлями Дніпропетровської облдержадміністрації та облради.

Представники малого бізнесу принесли заяву у якій вимагають:

  1. Терміново звернутися до Кабінету Міністрів України із неможливістю введення карантину вихідного дня, як такого, наслідки якого призведуть до незворотніх процесів у сфері економіки, в тому числі закриття об’єктів ресторанного бізнесу і не тільки, що призведе до зменшення оборотів постачальників, як наслідок звільнення тисяч людей в різних сферах бізнесу.
  2. Використати право не виконання усіх вимог постанови Кабінету Міністрів, що носить рекомендаційний характер для органів місцевого самоврядування, в частині обмеження часу діяльності об’єктів бізнесу та заборон щодо діяльності бізнесу.
  3. У разі неможливості представниками бізнесу здійснювати свою діяльність на законних підставах, вимагати від органів центральної влади розробити та втілити на практиці дієвий механізм відшкодування збитків та надання фінансової допомоги галузі у цілому.

«Я считаю, что наша власть слышит только закон силы. У меня есть предложение: если они примут сегодня это решение [о введении карантина выходного дня], то в пятницу, в 5 вечера блокировать в центре дорогу. Давайте заблокируем центр с 5 до 6 вечера центр. Пусть постоят в пробках наши чиновники, которые едут домой. Нам-то все равно работать не надо. Вот мы постоим часик и покажем всему городу и Украине, что с этим нужно что-то делать системно, а не просто придумать карантин выходного дня. Для ресторанов это просто закрытие. Потому что заработок в ресторанах идет на выходных, когда ходят люди. Будние – это все равно, что просто нас закрыть. Эта полумера уничтожит рестораны. Во второй волне мы не выживем», – виступив представник мережі ресторанів Сергій Головацький.

Згодом до протестуючих вийшов голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко, якому передали заяву з вимогами.

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко демонструє, що взяв заяву

До мітингуючих вийшов й депутат Верховної Ради від партії «Слуга народу» Кирилл Нестеренко. Через деякий час він, разом з робочою групою з числа протестувальників, провів окрему зустріч.

Протест тривав до 12:00 та до того часу про результати зустрічі нічого не було відомо.

Нещодавно представник малого бізнесу Олександр Купрієнко, який був присутній на зустрічі з нардепом повідомив у Facebook, що вимоги робочої групи наступні:

1. Скасування карантину вихідного дня і тимчасових обмежень;
2. Компенсація оренди та інших оплат від держави, а також податкові пільги, причому в розрізі різних видів бізнесів від кав’ярень і барів до великих заміських комплексів (у всіх свої нюанси);
3. Всі рішення повинні прийматися в діалозі з бізнесом, який компетентний у цій сфері, а не безкомпетентними чиновниками;
4. Прописати правила роботи у вихідні дні та вечірні години для ресторанів і барів, а також контроль за ними. Щоб все сумлінні заклади могли працювати.

Він зазначив, що наступну зустріч призначено на 10:00 12 листопада у ДніпроОДА.

Нагадаємо, сьогодні Кабінет міністрів скасував адаптивний карантин і запровадив в Україні загальний карантин з «локдауном вихідного дня». Обмеження попередньо триватимуть до 30 листопада.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: