Директор «Дніпровського метрополітену» отримав підозру, — джерела

19 серпня 2020 о 13:58 - 7087

adminadmin


Директор «Дніпровського метрополітену» отримав підозру, — джерела

Директор комунального підприємства «Дніпровський метрополітен» Андрій Ліпьошкін отримав підозру на будівельному майданчику метро. Про це повідомили наші джерела у прокуратурі.

Так, за попередньою інформацію, чиновнику вручено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, яка призвела до тяжких наслідків). Якщо провина керівника підприємства буде доведена, чиновник отримає від двох до п’яти років позбавлення волі. Також відомо, що у вівторок Ліпьошкіну обиратимуть міру запобіжного заходу.

На думку правоохоронців, Андрій Ліпьошкін може бути співучасником кримінального правопорушення, унаслідок якого була зруйнована будівля гуртожитку «Дніпровської політехніки».

Нагадаємо, гуртожиток №2, що належить Національному технічному університету (НТУ) «Дніпровська політехніка» і розташований за адресою: місто Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 17, почав руйнуватися внаслідок порушення ДБН В.2.5-74-2013 «Водопостачання» за вказівкою директора Представництва в Україні «Лімак Іншаат Санаї Ве Тіджарет Анонім Шіркеті», громадянина Республіки Туреччина, уродженця м. Анкара

Про це йдеться в ухвалі Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська, якою слідча суддя Дубіжанська Тетяна Олександрівна призначила підозрюваному турку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у період часу з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. без застосування електронного засобу контролю (справа № 932/6300/20). Директором Представництва «Лімаку» в Дніпрі є Уфук Башаран.

Турецька компанія «Лімак» (LIMAK INSAAT SANAYI VE TICARET ANONIM SIRKETI) 13 квітня 2016р. виграла тендер на продовження будівництва метрополітену в Дніпропетровську (Дніпрі). Замовник – Комунальне підприємство «Дніпропетровський метрополітен» Дніпропетровської міської ради, сума контракту – 224 млн. євро.

Наразі ДБР та облпрокуратура розслідують кримінальне провадження № 42016040000001063 від 06.12.2016 за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України.

За даними слідства:

* у документах до заяви Представництва компанії «Лімак» в місті Дніпропетровськ для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об`єктів IV і V категорії складності від 21.06.2016 року вказано, що штат складається з працівників у кількості 143 особи.

У той же час, згідно штатного розпису, затвердженого наказом № 4-К від 22.06.2016 року, у Представництві працювало 38 осіб, а за податковою звітністю – два працівника;

* також в документах до заяви на отримання ліцензії вказано, що за адресою: місто Дніпро, вул. Глінки, 2 знаходиться виробнича база АТ «Лімак Іншаат Санаї Ве Тіджарет Анонім Шіркеті» загальною площею 12.540 м2.

За інформацією ж Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за цією адресою виробничі бази відсутні, натомість там знаходиться торгівельно-розважальний центр та офісні і житлові приміщення;

* у результаті злочинної недбалості Уфука Башарана під час будівництва Дніпровського метрополітену залишалися відкритими для атмосферних опадів траншеї біля будинку № 17 та колодязь № 9 водоводу В1, за адресою: місто Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 17 у період з 04.12.2018 року по 05.10.2019 року.

Це призвело до просідання ґрунту під частиною фундаменту будівлі гуртожитку № 2, що спричинило її часткове руйнування, непридатний до експлуатації і проживання людей стан, небезпеку для життя та здоров`я мешканців гуртожитку та завдало матеріальних збитків потерпілому в особі НТУ «Дніпровська політехніка» на суму 27.979.056 грн.

Цікаво, що розглядати апеляційну скаргу на рішення судді Дубіжанської випало колегії під головуванням судді Судової палати з розгляду кримінальних справ Дніпровського апеляційного суду Слоквенко Геннадія Петровича.

Але 22 червня 2020 року він видав постанову про самовідвід, мотивувавши це тим, що перебуває у певних фінансових правовідносинах з групою компаній «LIMAK INSAAT SANAYI VE TICARET ANONIM SIRKETI».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: