Депутати прийняли закон по валютних кредитах, який не подобається НБУ та бізнес-асоціаціям

15 квітня 2021 о 14:30 - 459

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Депутати прийняли закон по валютних кредитах, який не подобається НБУ та бізнес-асоціаціям

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №4475, який вносить доповнення до закону «Про споживче кредитування» в частині проведення реструктуризації боргів за кредитами в іноземній валюті, перерахування усіх грошових зобов’язань у гривневий еквівалент та списання неустойки за цими кредитними угодами. 

Про це повідомляє Finbalance, та окремо підкреслює,  що цей документ критикували НБУ, банківські та інші бізнес-асоціації.

Документом передбачено, зокрема, що реструктуризація здійснюється за середнім значенням курсу між офіційним курсом гривні до відповідної іноземної валюти, встановленим Нацбанком на день проведення реструктуризації, та офіційним курсом гривні, встановленим Нацбанком на дату надання кредиту.

Також український парламент прийняв у другому читанні законопроект №4398, що передбачає внесення змін до закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та КзПБ в частині реструктуризації заборгованості валютних позичальників через процедуру банкрутства.

Крім того, нардепи прийняли у другому читанні законопроект №4399, який передбачає звільнення від сплати ПДФО з прощеного боргу.

Раніше ми повідомляли про те, що у лютому борги українців за комуналку зросли на 1 млрд гривень.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: