Делікатеси в ЄС, зелений туризм та COVID-19: історія сімейної равликової ферми з Дніпропетровщини

25 травня 2021 о 17:40 - 4017

Andrey FedorovAndrey Fedorov


Делікатеси в ЄС, зелений туризм та COVID-19: історія сімейної равликової ферми з Дніпропетровщини

У селі Велика Костромка, що входить до Зеленодольської об’єднаної територіальної громади Дніпропетровської області, розташована унікальна равликова ферма «Kin Snail» компанії «Родина равликів».

Ферма сімейного типу. Співвласниця бізнесу Анастасія Мазна (на фото анонсу) розповідає, що равликами займаються, в основному, саме вона з чоловіком.

У Великій Костромці вирощують два види равликів роду Helix: Muller та Maxima. Перших равликів, здебільшого, постачають до Іспанії, Португалії та Італії, других – до Франції.

«Вся зала у нас – Muller. Maxima ми просто вирощуємо трішки для себе. Вони за ціною сильно відрізняється від Muller’a. Вирощуємо ми равликів, в першу чергу, для харчових цілей на експорт. Звісно, за кордон. В Україні культури споживання равликів, в принципі, ще немає», – каже Анастасія Мазна.

Компанія займається вирощуванням равликів та білої равликової ікри, проводить екскурсії та організовує дегустацію страв з равликів. В майбутньому планують постачати й равликовий слиз, який застосовують в фармакології і косметології.

«Планувався другий зал [під виробництво равликів – авт.]. Але, зіткнулися ми COVID-19, з карантином. Він, звичайно ж, вплинув на всіх в цьому бізнесі. Минулий рік для нас був  складним. Закриття кордонів дуже вплинуло на бізнес. У минулому році равлики вивезено практично не було», – розповідає співвласниця бізнесу.

Вона додає, що коронавірусна пандемія повпливала саме на туризм в Євросоюзі, через що обсяги споживання равликів значно впали.

Про равликів, про ферму, про плани та про равликовий бізнес під час карантину – дивіться у відеосюжеті.

Антон Філіппов

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: