Де у Дніпрі можна писати на стінах?

22 березня 2021 о 18:00 - 635

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Де у Дніпрі можна писати на стінах?

У прес-службі департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради розповіли, де доречно малювати на стінах у Дніпрі, а де ні.

Вперше в Україні саме у Дніпрі з’явився Меморандум (Суспільний договір) про художнє вуличне мистецтво. Цей меморандум спрямований на усвідомлення цінності та збереження міського середовища, відповідає на питання відносно можливості художнього вуличного мистецтва як його частини.

По-перше: нанесення зображення на стіні та фасади будинків, огорожі та інші поверхні заборонено правилами благоустрою міста Дніпра, окрім тих віпадків, коли це було передбачено архітектором проєкту в документації до будівництва. Відповідальність за псування фасаду несе автор зображення так само, як и балансоутримувач будинку.

Останній зобов’язаний дотримуватися зовнішнього вигляду фасаду згідно із узгодженим паспортом зовнішнього опорядження фасаду.
Неприпустимо нанесення на:
• поверхні з цегли та природного каменю, пофарбованих чи лакованих поверхнях зупинкових комплексів, мережевих опорах, об’єктах благоустрою;
• будівлях та спорудах, що є частиною містобудівних ансамблів, які є частиною загальноміських візуальних зв’язків;
• будівлі та споруди, що є пам’ятками архітектури, історії чи культури, або забудовою першої категорії цінності.
Робота не має містити:
• реклами та агітації;
• того, що заборонено чинним законодавством України;
• політичної та релігійної символіки.
Слід пам’ятати, що зображення наносяться тимчасово і тільки на поверхнях, що легко відновлюються після видалення зображень: оштукатурені, бетонні, металеві поверхні тощо. Нанесення зображень можливе лише за згодою балансоутримувача (власника) об’єкта, на який зображення наноситься.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: