Цьогоріч до акваторії Дніпра коштом області планують випустити майже 2 млн мальків

04 лютого 2022 о 11:05 - 6640

EditorEditor


Цьогоріч до акваторії Дніпра коштом області планують випустити майже 2 млн мальків

У 2021-му до річки Дніпро випустили понад 2,1 млн мальків. Цього року у області триває програма з зариблення акваторії Дніпра.

У 2022-му до акваторії ріки планують випустити майже 2 млн мальків.

Про це повідомили в облдержадміністрації.

«Втілюємо в області важливі екологічні проєкти. Один з них – зариблення акваторії річки Дніпро. Це необхідно, аби водойми не потерпали від цвітіння водоростей. Риба з’їдає підводні рослини та надлишкові мікроорганізми, фільтрує воду та у такий спосіб очищує її», – розповіла директорка департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації Ірина Понікарова.

Мальків придбають обласним коштом. До Дніпра випускатимуть коропа, білого амура, товстолобика.

Також у ДніпроОДА повідомили, що за останні три місяці у області виявили майже 200 порушень правил рибальства.

З 1 листопада 2021 року на водоймах області заборонений вилов риби у місцях зимувальних ям.

«Такі обмеження встановлюють кожен рік на період перебування риби у зимувальних ямах. Вони діятимуть до кінця лютого. На жаль, це не зупиняє деяких охочих половити коропа чи карася у холоди. За дотриманням заборон слідкує рибоохоронний патруль. Порушників штрафують», – зазначила директорка департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Ірина Понікарова.

За 3 місяці працівники рибоохоронного патруля зафіксували 198 порушень правил рибальства. Загалом склали майже 200 протоколів. У браконьєрів вилучили 14 сіток та 22 кг риби.

За порушення заборони лову на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність. Штрафи – від 34 до 680 грн. Нараховують і збитки за кожну виловлену рибину.

Раніше “Лица” також повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: