Цінну ікону з Дніпропетровщини намагалися переслати до США під виглядом кухонної дошки

07 липня 2021 о 16:00 - 3234

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Цінну ікону з Дніпропетровщини намагалися переслати до США під виглядом кухонної дошки

Київськими митниками було викрита спроба вивезти за кордон цінну ікону «Смоленської Богородиці (Одигітрія)» під виглядом кухонної дошки.

Про це повідомили у Facebook.

Згідно з декларацією, в міжнародному поштовому відправленні з Дніпропетровщини до американського штату Флорида прямувала вживана кухонна дошка.
Однак під час митного контролю міжнародної посилки замість кухонного засобу митники виявили дерев’яну ікону з ознаками старовини розміром 360х450х22-27мм, з зображенням Богородиці з немовлям.
Для митного оформлення посилки свідоцтва на право вивезення цієї цінності митникам надано не було.
Як визначили експерти Національного музею історії України, виявлена святиня – ікона «Смоленська Богородиця (Одигітрія)».
Написана іконописцем лівобережної України, вірогідно чернігівського осередку, в ХІХ столітті, і не дивлячись на пошкодження поверхні вогнем, має історичну та культурну цінність національного рівня значення. Рекомендована для музеїв історичного профілю та включення її до Музейного фонду України.
Виявлена ікона не рекомендована для вивезення за кордон (лише з метою експонування після проведення реставраційних робіт).
Таким чином, відправник намагався приховати ікону від митного контролю.
Наразі Київською митницею складено протокол з цієї справи.
Ікону вилучено.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: