Цінний подарунок: у Дніпрі колекцію історичного музею поповнило унікальне видання

11 листопада 2020 о 17:30 - 2145

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Цінний подарунок: у Дніпрі колекцію історичного музею поповнило унікальне видання

Днями до Дніпропетровського національного Історичного музею імені Яворницького надійшов дуже цінний та єдиний у своєму роді подарунок. Це видання знаменитої пам’ятки української історіографії – Літопису Самійла Величка.

Твір Самійла Величка належить до трьох найвідоміших та найповніших «козацьких літописів» першої половини XVIII століття, повідомляє пресслужба музею.

Це видання здійснене двома поважними науковими установами – Інститут історії України Національної Академії наук України та Центр вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного університету (РФ).

Відповідно у видання два упорядники та два редактори – Геннадій Боряк та Тетяна Таїрова-Яковлева. Пані Тетяна – відомий російський фахівець з історії України, популяризатор знань про українську історію, відома своїми монографіями з історії України, зокрема, виданням про гетьмана Івана Мазепу.

Сьогодні, у непростих умовах взаємовідносин між країнами, така співпраця справжніх фахівців-експертів з історії України фактично є важливим дослідницьким здобутком.

Фоліант розкішно виданий, і є воїстину пам’яткою книговидання. Тисяча сторінок, шкіряна палітурка, кольоровий текст, ілюстрації.

Видання Літопису Самійла Величка подарував у музей Микола Демченко – один із меценатів видання.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: