Чорна п’ятниця в Україні: тотальний розпродаж чи пастка для гаманця?

25 листопада 2021 о 19:30 - 3627

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Чорна п’ятниця в Україні: тотальний розпродаж чи пастка для гаманця?

Скупити все! Таке гасло шопоголіків, а ще – покупців найшаленішого дня року – чорної пятниці.

В останню п’ятницю листопада аналітики спостерігають різкий стрибок продажів у порівнянні зі звичайними днями. Активізуються шопоголіки по всьому світу, але найбільше їх – у Європі та Північній Америці, показує статистика.

Любителів скупитися “на знижках” в Україні теж чимало. Підігрівають активність покупців привабливі гасла. Магазини обіцяють товари ледь не за безцінь. В Америці знижки – більш-менш правдиві, зазначають маркетологи. А що ж таке українська чорна п’ятниця: тотальний розпродаж чи пастка для гаманця?

Історія чорної п’ятниці починається не з шалених розпродажів і бійок за акційну річ, а із записів продавців.

Раніше компанії записували свої збитки червоним кольором, а прибутки – чорним. Перед Різдвом відбувався сплеск продажів, тому всі записи  – “чорніли”.

Магазини вирішили простимулювати покупців купувати ще більше – на знижках.

Найвідчайдушніші шопоголіки – американці, чорна пятниця з них і почалась, а от за стільки років ажіотаж цього дня вщухати не збирається.  

 Чорна п’ятниця в США, як кажуть місцеві, -“крейзі”. Американці хоч і не люблять стояти в чергах, та ці реальні великі знижки… Сенс стояти в черзі є за технікою, адже телевізор, до прикладу, тут можна увірвати за пів ціни. 

 В Україні дещо інша чорна п’ятниця. Нерідко вітчизняні магазини використовують цей день в маркетингових цілях. Більшість підприємців знижки просто вигадує.

Маркетологи зазначають: реальна середня знижка під час чорної п’ятниці – відсотків 10, тому ціни у “день найбільших розпродажів” такі ж як і під час будь-якого іншого великого свята – нового року, 8 березня чи, наприклад, у день народження магазинів.

Проте деякі товари все ж можна купити вигідно і в чорну п’ятницю.

Не втрапити на гачок можна, зазанчають експерти, – варто тільки знати хитрощі підприємців. Перша – накручувати ціну перед розпродажем.

Якщо ви вже знаєте, що хочете придбати – простежте еволюцію ціни на цей товар. А ще магазини часто виставляють реальну знижку, але на неходові товари. 

Раніше ми повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: