Чому українки змусили владу переглянути рішення про загальну постановку на військовий облік: коментар експерта з Дніпра

26 січня 2022 о 17:30 - 7662

EditorEditor


Чому українки змусили владу переглянути рішення про загальну постановку на військовий облік: коментар експерта з Дніпра

Нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність скорочення переліку спеціальностей та професій, споріднених з відповідною військово-обліковою спеціальністю, згідно з якими жінок приймають на військовий облік.

Так, Президент відповів на електронну петицію №22/130110-еп, яку було розміщено 23 грудня 2021 року на сайті глави держави. Звернення підтримали понад 37 тисяч людей.

Сайт 056 повідомляє про фактори, що вплинули на це рішення з посиланням на експерта Юрія Сімонова.

Експерт із Дніпра, політик Юрій Сімонов вважає, що на це рішенню вплинуло відразу кілька факторів. Відправною точкою стала хвиля обурених від жінок, яка певною мірою пробудила розсудливість чиновників, зазначає він. Адже держава не має ресурсів для того, щоби через рік поставити на військовий облік майже всіх жінок від 18 до 60 років.

«Введення обов’язкової постановки на військовий облік жінок викликало величезний резонанс у суспільстві. Доказ тому і 25 тисяч голосів, зібраних менш як за чотири дні під петицією про скасування цього рішення. Потрібно віддати належне Зеленському, який заявив про скорочення списку професій військовозобов’язаних жінок. До того ж, це логічно фіналізувало цю заяву влади, оскільки самі військкомати просто не впоралися б із цим потоком «слабкої» статі. Вдумайтесь, чи можна за один рік фізично мілітаризувати понад 15 млн. жінок? Представниці прекрасної половини людства своїми дискусіями та петицією можна сказати пробудили здорову думку у головах монобільшості. Тому було скасовано обов’язкову постановку на облік у 2022 році. Вона була відкладена до моменту налагодження процедури on-line, щоб не змушувати жінок стояти у чергах у військкоматах. Як кажуть, не поспішайте виконувати команду, може надійти її скасування», – підсумовує експерт.

Експерт наголошує на тому, що жіноча частина населення дуже активна, тому не варто проводити такі випади в їхній бік без підготовки. Потрібно було добре подумати перед тим, як пропонувати такі зміни.

Юрій Сімонов додає: українські жінки займають активну громадську позицію. І якщо влада намагалася загальним жіночим військовим обліком відвернути увагу від підвищення тарифів і цін, то це не те, що не спрацювало, а відгукнулося стереоефектом.

«Якщо наші жінки вийдуть на вулицю, мало нікому не здасться. Активні жінки і так прийдуть до армії. Просто спростіть процедуру вступу жінок до лав Збройних сил України, а не оголошуйте тотальну постановку на облік», – робить висновок політичний експерт.

Раніше “Лица” також інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: