Черговий мовний скандал: школяреві погрожували за прохання розмовляти українською

22 лютого 2021 о 17:15 - 441
Черговий мовний скандал: школяреві погрожували за прохання розмовляти українською

Представники військових вузів України потрапили в скандал під час презентації у КЗО СЗШ №11. Після зауваження школяра про неохідність використання військовими української мови, в його адресу посипалися погрози.

Про це батько 11-класника Михайла Пономаренка повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, історія сталася 18 лютого. Тоді на урок до його сина навідалися група в складі семи представників військових вищих навчальних закладів з усієї України, які агітували учнів вступати в їхні заклади. Першим виступив представник Львова, який говорив ламаною українською мовою. Потім слово взяв киянин і відразу ж попросив перейти на російську мову. Пономаренко пише, що ніхто з класу, також двоє вчителів, які не заперечив військовим, крім його сина, який висловився проти, а тому військовий з Києва продовжив говорити українською. Школяр продовжував наполягати на українській мові і коли справа дійшла до представників Харкова та Дніпра, завершилося все словесної перепалки, під час якої ті почали погрожувати хлопцеві «бесідою». Однак школяр на загрози не піддався.

«І ще більше обурює мовчання викладачів «какая разніца». Ані син, ані я не проти ані російськомовних громадян, ані інших нацменшин (як то кажуть між собою у себе вдома кожен спілкується хоч японською). АЛЕ проти неповаги до рідної мови, якою спілкувалися наші пращури та яку російська імперія, а після й радянський союз, з усіх сил намагалися знищити, а зараз крок за кроком ми її відновлюємо», — пише батько Михайла на своїй сторінці.

Директор школи пізніше повідомила, що в цій ситуації стоїть на боці учня і провела роз’яснювальні бесіди з учителями та військовими.

Нагадаємо, мовний скандал на «Укрпошті» закінчився звільненням співробітниці.

 

 

Поділитися: