Через ментівський «дах» не можна закрити нелегальний лоток

17 грудня 2020 о 17:00 - 5129
Через ментівський «дах» не можна закрити нелегальний лоток

«Відповідно до баз даних виданих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами ІС «Податковий Блок», ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами за адресою м. Дніпро пр-т. Б. Хмельницького, 134 не видавались.

Встановити суб’єкта господарювання, який здійснює діяльність в зазначеному об’єкті торгівлі, не є можливим», – так відповіли 19 серпня 2020р. з Головного управління Державної податкової служби (ДПС) у Дніпропетровській області на запит щодо законності діяльності лотка.

Лист про відсутність будь-яких дозвільних документів на торгівлю, що здійснюється в лотку, ДПС також направила до ГУ Національної поліції України в Дніпропетровській області:

«…Звернення направлено до Національної поліції в Дніпропетровській області листом від 19.08.20 № 3359 /9/04-36-32-01-22 для вжиття заходів в межах повноважень щодо припинення незаконної діяльності та притягнення винних осіб до відповідальності».

Підпис – «в.о. заступника начальника головного управління ДПС у Дніпропетровській області Микола Обертович»:

 

Про відсутність документів на здійснення торгівлі і порушення правил у вигляді торгівлі спиртним після 22:00 йдеться і в листі від Департаменту благоустрою міської ради Дніпра від 5 листопада:

«Робоча група з перевірки об’єктів торгівлі в нічний час тричі проводила перевірки об’єкта, в результаті яких зафіксовано факти продажу алкогольних напоїв на розлив після 22:00. Дозвільні та реєстраційні документи щодо права на роздрібну торгівлю алкогольними напоями були відсутні.

Питання щодо вжиття заходів стосовно контролю за провадженням незаконної торговельної діяльності з реалізації алкогольних напоїв перебуває поза межами компетенції Дніпровської міської ради та належить до повноважень правоохоронних органів.

На підставі вищезазначеного звернення Мазура О.М. перенаправлено до Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області».

Підпис – «в.о. заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Дніпровської міськради Е. С. Підлубний (виконавець – Мороз Р.В)»:

 

Але з тих пір від поліції – ні слуху, ні духу. Надсилаю скарги на «гарячу лінію» голови Дніпропетровської ОДА з вимогою реакції правоохоронного органу на безперешкодну незаконну торгівлю.

Кожні два тижні (термін відведений на отримання відповіді) пишу нову скаргу, позаяк відповіді від поліції – немає. Протягом двох місяців написав три такі скарги.

І от нарешті отримую. Начальник райвідділку Станіслав Третяк повідомив, що співробітники Шевченківського відділу поліції неодноразово (!) приходили до лотка, але він «на той момент був зачинений». У зв’язку з чим, як сказано у листі, факти про відсутність дозвільних документів на торгівлю в лотку… не підтвердилися.

Це я написав, так би мовити, у перекладі на людську. Оригінал, примітний безграмотною, алогічною манерою складання речень з набору слів в стилі «подъезжая к вокзалу, слетела шляпа» – надається:

 

По-перше, яким чином те, що лоток буцімто зачинений на момент візиту співробітників райвідділку, скасовує документи від ДПС і Департаменту благоустрою про відсутність у лотка дозволів на торгівлю? Де тут логіка?

А по-друге, цей лоток вже багато років працює кожного дня без вихідних. З раннього ранку (десь шоста-сьома година) і до десятої вечора та й набагато пізніше. Ще не було жодного дня з моменту відкриття лотка, коли б він не працював. Там постійна движуха: товар підвозиться як легковими автівками, так і вантажівками. Приїхавши, вони стоять на тротуарі, загороджуючи прохід.

ДПС в курсі незаконної торгівлі і констатує це у своїх документах, інспекція з благоустрою підтверджує порушення неодноразово фіксованими нею випадками. Варто їй зробити рейд, як порушення – ось вони.

Але коли до лотку буцімто навідуються з Шевченківського відділу, то кожного разу відбувається диво – лоток чомусь «зачинений». Це при тому, що він ніколи не буває «зачиненим», навіть коли не працює, бо у вікнах з решіткою, які нічим не закриваються, видно товар, а всередині завжди є реалізатор. Він там днює і ночує.

Варто постукати у віконце, навіть коли там немає світла – воно незабаром вмикається, і реалізатор готовий відпускати товар. Власник із сім’єю живе в цьому ж будинку, де розташований лоток.

Коли ж на місці «з’являються» люди з Шевченківського відділу – все на окремо взятій ділянці починає відбуватися ніби в паралельній реальності. Світ раптово змінюється до невпізнання. Все стає не таким, як ще хвилину до того. Та це сюжет для фантастичного кіна на зразок чергової «Матриці»!

Що ж то за співробітники такі дивакуваті? Чи можна бути впевненими, що під час візиту вони самі не перебувають у стані зміненої свідомості? Може щось «чудодійне» приймають?

До слова, на 12 кварталі ледь не всі будинки та паркани обмальовані наркорекламою (адреса сайту, що торгує наркотичними сумішами гуртом і вроздріб), яку той самий Третяк не вважає криміналом, про що прямо пише у відповідях на численні звернення.

«Ознак кримінального порушення не вбачається» – так правоохоронець відповідає на повідомлення про ті самі написи, виконані тим самим характерним почерком.

Може, у відділі не лише «кришують», а й самі вживають? І саме тому лоток «зачинений» під час візиту «слідаків»?

* * *

Насправді, з Шевченківського відділу до лотка ніхто не приходив. Фраза про «неодноразові візити» до «зачиненого» лотку взята зі стелі. Але, звісно, не просто так.

«Правоохоронці» довго думали, що би такого написати, аби від них відчепилися. Спочатку взагалі не хотіли відповідати, сподіваючись, що питання забудеться. Але їм про нього нагадували знову і знову.

І от нарешті «порєшалі» – знайшли спільний знаменник з торговцем-нелегалом. Про досягнуту угоду чітко засвідчує отримана у відповідь на скаргу ахінея.

Реакція Шевченківського відділу поліції Дніпра перевищила найгнітючіші очікування. У декілька рядочках – наочний діагноз всієї «реформованої» поліції, з усіма її бандитськими замашками.

Відповідь вражає зухвалою брехнею і нездоланною тягою т.зв. правоохоронців до «розводу» добропорядних громадян як лохів. Вочевидь, не розвести громадянина як лоха – не дозволяє їм «честь мундиру». Це для них – професійна звичка і предмет гордості.

Олексій Мазур

Поділитися: