“Центренерго” звинуватив ДТЕК Ахметова в зриві поставок вугілля і підвищенні цін

20 січня 2021 о 12:30 - 934

Регіна ОрловаРегіна Орлова


“Центренерго” звинуватив ДТЕК Ахметова в зриві поставок вугілля і підвищенні цін

Державна компанія “Центренерго” звинуватила енергохолдинг ДТЕК в зриві поставок вугілля перед прогнозованим похолоданням, а також в підвищенні цін на паливо.

Про це повідомляє прес-служба “Центренерго”.

“Найбільший приватний постачальник вугільної продукції зупинив відвантаження вугілля на адресу ТЕС “Центренерго”, порушивши умови договору, не дивлячись на отриману передоплату в розмірі 106 млн грн. Більш того, користуючись критичною ситуацією з запасами палива, 13 січня постачальник направив на адресу “Центренерго” попередження про підвищення ціни на вугілля з 1650 грн до 2100 грн за тонну”, – йдеться в повідомленні.

Найбільшим приватним постачальником вугілля для “Центренерго” є компанія “ДТЕК Енерго” Ріната Ахметова.

У компанії пояснили, що запуск шести блоків ТЕС “Центренерго” на природному газі 18 січня пов’язаний з нестачею вугілля.

За даними державної компанії, за станом на 11 січня на складах ТЕС “Центренерго” залишалося 40 тис. тонн вугілля в порівнянні з 336 тис. тонн на 1 листопада 2020 року.

Падіння запасів палива в “Центренерго” пояснюють тим, що протягом листопада та грудні 2020 року теплоелектростанції компанії працювали з максимальним навантаженням, поки значна частина інших теплових, а також атомних енергоблоків залишалися в простої через ремонтних робіт.

Так, по командам диспетчера Оператора системи передачі НЕК “Укренерго”, виробництво електричної енергії на ТЕС “Центренерго” перевищило прогнозний баланс в листопаді на 29%, а в грудні – на 56%.

“Компанія була змушена додатково витратити 128 тис. Тонн і 233 тис. тонн вугілля відповідно. Така ситуація призвела до критичного зниження обсягу запасу вугілля на ТЕС “Центренерго”, – йдеться в повідомленні.

Раніше ми писали: Посіпаки олігархів: хто з депутатів в Раді найбільше підтримує Ахметова та Коломойського?

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: