«Центренерго» звинуватив ДТЕК Ахметова в зриві поставок вугілля і підвищенні цін

20 січня 2021 о 12:30 - 557
«Центренерго» звинуватив ДТЕК Ахметова в зриві поставок вугілля і підвищенні цін

Державна компанія «Центренерго» звинуватила енергохолдинг ДТЕК в зриві поставок вугілля перед прогнозованим похолоданням, а також в підвищенні цін на паливо.

Про це повідомляє прес-служба «Центренерго».

«Найбільший приватний постачальник вугільної продукції зупинив відвантаження вугілля на адресу ТЕС «Центренерго», порушивши умови договору, не дивлячись на отриману передоплату в розмірі 106 млн грн. Більш того, користуючись критичною ситуацією з запасами палива, 13 січня постачальник направив на адресу «Центренерго» попередження про підвищення ціни на вугілля з 1650 грн до 2100 грн за тонну», — йдеться в повідомленні.

Найбільшим приватним постачальником вугілля для «Центренерго» є компанія «ДТЕК Енерго» Ріната Ахметова.

У компанії пояснили, що запуск шести блоків ТЕС «Центренерго» на природному газі 18 січня пов’язаний з нестачею вугілля.

За даними державної компанії, за станом на 11 січня на складах ТЕС «Центренерго» залишалося 40 тис. тонн вугілля в порівнянні з 336 тис. тонн на 1 листопада 2020 року.

Падіння запасів палива в «Центренерго» пояснюють тим, що протягом листопада та грудні 2020 року теплоелектростанції компанії працювали з максимальним навантаженням, поки значна частина інших теплових, а також атомних енергоблоків залишалися в простої через ремонтних робіт.

Так, по командам диспетчера Оператора системи передачі НЕК «Укренерго», виробництво електричної енергії на ТЕС «Центренерго» перевищило прогнозний баланс в листопаді на 29%, а в грудні — на 56%.

«Компанія була змушена додатково витратити 128 тис. Тонн і 233 тис. тонн вугілля відповідно. Така ситуація призвела до критичного зниження обсягу запасу вугілля на ТЕС «Центренерго», — йдеться в повідомленні.

Раніше ми писали: Посіпаки олігархів: хто з депутатів в Раді найбільше підтримує Ахметова та Коломойського?

 

Поділитися: