Бюджет Кривого Рогу на 2021 рік недоотримає 750 мільйонів гривень через рішення Верховної Ради

22 грудня 2020 о 14:30 - 1770

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Бюджет Кривого Рогу на 2021 рік недоотримає 750 мільйонів гривень через рішення Верховної Ради

Через нещодавно прийнятого «слугами народу» закону про держбюджет на 2021 рік, Кривий Ріг втратить 10% міського бюджету. Крім того, вилучення з бюджету Кривого Рогу в державну казну складе 465 млн грн, що на 139 млн грн більше, ніж у цьому році.

Про це повідомила директор департаменту фінансів Олена Рожко, інформує One.kr.ua.

15 грудня Верховна Рада України прийняла Закон про держбюджет на 2021 рік. «Слуги народу» затвердили в казні країни знижку гірничодобувним підприємствам в 75% при оплаті податку на землю.

Гроші, сплачені за цим податком, надходять до бюджетів міст, де ведуть свою діяльність підприємства. Саме в зв’язку з цим, бюджет нашого міста недоотримає близько 750 мільйонів гривень, які повинні були виплатити гірничодобувні підприємства.

«Таким чином, Верховна Рада позбавила Кривий Ріг близько 750 млн грн або 10% міського бюджету. Ці гроші будуть не доплачені в бюджет Кривого Рогу через рішення Ради. Вони могли б додатково піти на ремонти лікарень, шкіл, доріг, підтримку ОСББ. Крім того, згідно з прийнятим законом про держбюджет на 2021 рік, місту необхідно буде перерахувати до Державного бюджету України реверсну дотацію в розмірі 465 мільйонів гривень, що на 139 мільйонів більше, ніж у цьому році. Це так само є серйозною додатковим навантаженням на бюджет міста », – зазначила директор департаменту фінансів Олена Рожко.

Незважаючи на це, в бюджеті Кривого Рогу на 2021 рік планується збільшити соціальну підтримку громадян.

Всі соціально захищені статті і програми будуть фінансуватися з міської скарбниці. Так витрати на соціально захищені статті і програми соціального характеру складуть 84% бюджету.

Крім цього, дохідна і видаткова частини бюджету міста на 2021 рік становлять 7,6 мільярда гривень. 23 грудня на сесії міськради більш детально розглянуть параметри скарбниці Кривого Рогу на наступний рік.

Ще не відомі параметри обласного бюджету, а це значить, що і криворізький може бути уточнений і скоректований вже в новому році.

Раніше ми писали, що у Кривому Розі за чотири дні сталося чотири самогубства.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: