Бізнес за кілька секунд: більше 1000 українців вже зареєстрували ФОП автоматично через Дію

25 травня 2021 о 10:18 - 1777

Andrey FedorovAndrey Fedorov


Бізнес за кілька секунд: більше 1000 українців вже зареєстрували ФОП автоматично через Дію

Уже понад тисяча українців стали приватними підприємцями (офіційно — фізичними особами-підприємцями, ФОП) автоматичної реєстрації на порталі Дія.

Це найшвидша реєстрація бізнесу у світі — процес відбувається без держреєстратора і займає менше 2 секунд. Цю послугу презентували Мінцифра спільно з Мін’юстом 17 травня під час Diia Summit 2.0.

«Сьогодні був зареєстрований 1000-й ФОП автоматично, без участі реєстратора. Менше, ніж за 7 діб. Автоматичну реєстрацію ФОП ми запустили минулого понеділка. У нашій стратегії побудови цифрової держави — максимальна кількість послуг повинні надаватися без участі людського фактора», — написав Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму телеграмі.

Реєстрація бізнесу, зокрема ФОП, одна з наймасовіших послуг, якою користуються українці на порталі Дія. Відкриття ФОП онлайн стало найпопулярнішою послугою з моменту запуску порталу Дія минулого року. Подати заяву можна за 10-15 хвилин.

Як це працює. На порталі Дія ви подаєте заяву. Більшість необхідних полів підтягнуться автоматично. Заява автоматично надходить у реєстр фізосіб-підприємців. 10 хвилин на заповнення заяви і декілька секунд на обробку.

«За статистикою, раніше державний реєстратор витрачав 21 хвилину в середньому на обробку заяви. У 2020 році було відкрито 247.634 ФОП, а відповідно витрачено 5 мільйонів 200 тисяч 313 хвилин. А це — 43 роки! Саме така річна ефективність послуги автоматичної реєстрації ФОП. Такі послуги мають стати цифровим стандартом для України», — зазначили в Мінцифри.

Проєкт було реалізовано за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва й реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.

Нагадаємо, Мінцифри презентувала нові послуги в додатку Дія.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: