Банки зобов’язали повідомляти про процентну ставку кредитів

20 липня 2021 о 08:00 - 3174

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Банки зобов’язали повідомляти про процентну ставку кредитів

Адвокат Владислав Скирда розповів, що банки тепер будуть зобов’язані надавати прозору інформацію про процентну ставку кредитів і про суму, яку боржник буде зобов’язаний повернути в кінцевому підсумку.

Такою інформацією поділився адвокат Скирда в Youtube.

Владислав Скирда додав про зміни, за якими банки зобов’язали робити інформацію про процентні ставки по кредитах більш доступною до розуміння клієнтів, щоб не виникало ситуацій, коли людина не знає, звідки взялася величезна сума заборгованості за відсотками.

«Якщо це адекватний, нормальний банк або кредитна організація, виникають питання з приводу кредитної політики, тих божевільних процентних ставок і дрібного тексту в договорі. Нещодавно банки зобов’язали розкривати реальну процентну ставку і кінцевий відсоток, який людина повинна сплатити», – сказав адвокат.

Ще він пояснив, що це не має бути якась складна математична формула, підвладна для розуміння лише людині з економічною освітою, вона повинна бути відкрита будь-якій людині. Наприклад, каже юрист, взявши 300 тисяч гривень кредиту, людина повинна розуміти, яку суму вона повинна буде заплатити на виході.

«Ця інформація повинна бути прозора, і цю вимогу зафіксували. Якщо якісь банки будуть це порушувати, це буде підставою для притягнення їх до відповідальності», – розповів Скирда.

Раніше «Лица» також писали про те, що кіберполіція викрила двох жителів Кривого Рогу у зламі бази даних банку.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: