Арешти держвиконавиці Олійник

10 лютого 2021 о 17:45 - 5289
Арешти держвиконавиці Олійник

Як пам’ятає відданий читач газети «Лица», раніше видавцем газети було Приватне підприємство «Авеню». Після двох публікацій у 2009 році про Корпорацію «АТБ»: «О степенях вседозволенности (Размышления в День Независимости)» та «Последователи Дона Корлеоне, или Открытое письмо в УСБУ в Днепропетровской области», «АТБ» подало до суду. Справа № 32/253-10.

Я щиро вдячна всім суддям Господарського суду Дніпропетровської області та Дніпропетровського апеляційного господарського суду, хто розглядав цю справу, бо на рівні нашої області вони газету врятували.

Зате на сторону Корпорації «АТБ» у грудні 2014 р. став Вищий господарський суд України.

«…Прийняти нове рішення, яким позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ-маркет» задовольнити», – ця коротка фраза колегії суддів ВГСУ під головуванням судді Мачульського Григорія Миколайовича перекреслила славну 17-річну історію ПП «Авеню».

Але сьогодні я розповім не про «АТБ», яке де-юре діяло в правовому полі, а про заступницю начальника Центрального відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області (станом на 2015-й – заступник начальника кіровського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції) Олійник Ірину Володимирівну.

Ця особа і тоді діяла всупереч закону. ПП «Авеню» було зареєстроване в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпропетровська, а не у Кіровському. Але це не завадило держвиконавцю Ірині Олійник відкрити виконавче провадження і заарештувати все майно і банківський рахунок редакції газети «Лица».

Я подала на неї до суду, суд визнав дії заступника начальника Кіровського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції Олійник І.В. незаконними і скасував постанови. Але грошики «Лиц» – вже тю-тю.

Більш того, ухвала суду була постановлена 01 липня 2015 року, а 06 липня 2015 року держвиконавець Олійник знову наклала арешт на все майно ПП «Авеню» з оголошенням заборони на його відчуження. Тобто повторно свідомо перевищила повноваження.

…Друкована газета «Лица» припинила щотижневий вихід з початку 2020 року. Потреба у автомобілі, який кожну середу розвозив друковані «Лица», відпала, і 19 лютого 2020 року у ТСЦ МВС №1241 (м. Дніпро, вул. Маліновського, 130) я, власниця і директор ПП «Авеню», оформлювала відчуження трудяги Fiat Nuobo Doblo. Після купи проплат-експертиз, співробітник ТСЦ повідомив, що купівля-продаж неможливі, бо на автомобілі – заборона відчуження.

З лютого до кінця листопада листами, клопотаннями і скаргами я намагалася змусити держвиконавицю Ірину Олійник або її керівництво відмінити арешт мого Fiat Nuobo Doblo. Неможливо.

За грудень питання було вирішене у суді:

Лист з описом вкладення, з копією скарги від ПП «Авеню» до суду на Олійник не дійшла Центральному відділу державної виконавчої служби міста Дніпра і повернулася. Хтось на пошті заклеїв написану мною адресу і написав невірну

 

«Визнати дії заступника начальника Кіровського ВДВС Олійник Ірини Володимирівни щодо винесення постанови ВП № 48020906 від 06.07.2015 про накладення арешту на майно ПП «Авеню» та заборону його відчуження неправомірними. Скасувати постанову ВП № 48020906 від 06.07.2015 про накладення арешту на майно ПП «Авеню».

Ні, арешт з автомобілю досі не знятий: РСЦ ГСЦ МВС в Дніпропетровській області досі тягне резину.

Але я не про це! До мене прийшли відомості, що заступниця начальника Центрального відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Олійник Ірина Володимирівна зараз перебуває під судом! Наступне судове засідання – післязавтра, 12.02.2021 об 11:00 в Кіровському районному суді Дніпра.

 

Скрин даних порталу «Судова влада України»

 

Її судять (кримінальне провадження № 32018040000000500 від 25.05.2018; судова справа № 203/2173/18) по ч. 2 ст. 367 ККУ (Службова недбалість):

«карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого».

Судить Олійник суддя-підсудний*, з червня 2018 року, і у минулому році відбулося одне-єдине судове засідання – в березні.

Пам’ятаєте про рейдерське захоплення у 2016-му Фермерського господарства «Дар» у селі Попасне Новомосковського району Дніпропетровської області? Держвиконавиця Центрального району Дніпра Ірина Оліник, – де Центральний район Дніпра, а де – село Попасне?! – на підставі сфальсифікованого рішення Господарського суду Дніпропетровської області, 02.11.2016р. видала постанову про арешт і перерахування коштів з банківських рахунків Фермерського господарства «Дар»: 290.000,00 грн — виконавчого збору на рахунок  Центрального ВДВС м. Дніпра (за що отримала премію) та 2.900.000,00 гривень – на рахунок Приватного підприємства «Нікіта-Ром».

Повідомлення про підозру держвиконавиці Ірині Олійник

 

Тепер за цими фактами вже 3,5 роки йде досудове розслідування за № 42017040000000899, відомості про яке до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 21.07.2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 358 КК України.

Але таку цінну держвиконавицю Ірину Олійник вивели з-під удару, як ту, що неналежно виконала службові обов’язки. Ну помилилася Ірка!

А хто компенсує три мільйони збитків Фермерському господарству «Дар»? Держава Україна, тобто платники податків.

А хто компенсує збитки моєму ПП «Авеню»?

Ну, подивимось.

P.S. Згідно декларацій за останні роки, держвиконавець Ірина Олійник отримала доходів від Головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області:

* P.Р.S. Суддя-підсудний, – у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.369 КК України: Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі; карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої), Підберезний Геннадій Анатолійович, який судить держвиконавицю Олійник у Кіровському районному суді м. Дніпропетровска, 26 листопада 2020р. отримав мій інформзапит з питаннями, чому у Єдиному держреєстрі судових рішень не публікуються з 2018 року ухвали та інші документи по справі № 203/2173/18. І не відповідав.

15 січня 2021 р. журналісти «Лиц» заявилися в Кіровський райсуд за відповіддю. Після штовханини с судовою охороною, з наступним викликом журналістами поліції, суддя-підсудний зволили надати відповідь.

Геннадій Підберезний відповів, реально, що ще 01.11.2018 року він видав ухвалу, яка в держреєстрі опублікована, що наступне судове засідання по цій справі відбудеться 12.02.2021. Читайте!

Відповідь Підберезного на інформзапит

 

Олена Гарагуц

Поділитися: