Апеляція не зрозуміла, чому людину, яку родичі засновника ФГ «Дар» вважають рейдером, визнано потерпілим

10 січня 2022 о 10:40 - 11468

Andrey FedorovAndrey Fedorov


Апеляція не зрозуміла, чому людину, яку родичі засновника ФГ «Дар» вважають рейдером, визнано потерпілим

Дніпровський апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції та призначив новий розгляд справи щодо рейдерського захоплення Фермерського господарства «Дар», а обвинуваченого звільнив з-під варти.

Як повідомляли «Лица», у рейдерському захваті ФГ «Дар» (код 20209819) у селі Попасне (Новомосковський район Дніпропетровської області) вартістю станом на літо 2016 року в 30.000.000 млн грн правоохоронці обвинувачують бомжа-жебрака Іванченка Владислава Миколайовича. Той присягається, що у 2016 році віддав копії свого паспорту знайомому за 700 гривень і новий мобільний телефон та поставив підписи на якихось документах у нотаріуса.

Справжній рейдер, як доказують родичі покійного засновника Фермерського господарства «Дар», це «потерпілий» Кузнєцов Василь Віталійович.

Кузнєцов, у свою чергу, доказує, що купив в Іванченка ферму за 5.000.000 грн.

Судовий розгляд справи триває з 2017 року, четверо суддів узяли самовідводи, одного арештували на хабарі за визнання власників Фермерського господарства «Дар» потерпілими (суддя визначив їх свідками – авт.).

13 січня 2021 року суддя першої інстанції – Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська – Костянтин Дружинін визнав бомжа-жебрака Владислава Іванченка винним у підробленні документів (ч. 1 ст. 358 КК України) та їхньому використанні (ч. 4 ст. 358 КК України). За цією статтею суддя призначив йому покарання у вигляді двох років обмеження волі. Іванченка звільнили від призначеного покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

Також Дружинін визнав обвинуваченого винним у протиправному заволодінні майном підприємства (ч. 3 ст. 206-2 КК України). За цією статтею Владиславу Іванченку призначили шість років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Позовні вимоги потерпілого сімейства Дарадуд залишено без розгляду.

Також суддя зобов’язав стягнути з Владислава Іванченка на користь Василя Кузнєцова 5.000.000 грн матеріальної шкоди.

Жодна із сторін не погодилася із зазначеним рішенням.

Апеляційну скаргу подав захисник чотирьох потерпілих Руслан Сидоренко, в якій просив скасувати вирок Красногвардійського районного суду та ухвалити новий: визнати Владислава Іванченка винним у підробці документів та відмовити Василю Кузнєцову у визнанні його потерпілим і у стягненні на його користь 5.000.000 грн матеріальної шкоди.

Прокурор також подав апеляційну скаргу, в якій просив змінити вирок Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 13.01.2021 року. Зокрема, просив виключити Василя Кузнєцова зі складу потерпілих  та відмовити йому у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Апеляційну скаргу подав і захисник обвинуваченого. Він просив вирок змінити, скасувавши його в частині визнання підсудного винним у протиправному заволодінні майном підприємства. Також просив відмовити Василю Кузнєцову в задоволенні цивільного позову до обвинуваченого Владислава Іванченка і закрити в цій частині кримінальне провадження.

Таку ж апеляційну скаргу подав і сам обвинувачений.

Колегія суддів, перевіривши матеріали кримінального провадження, дійшла висновку, що апеляційні скарги підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до відомостей, викладених в обвинувальному акті, органом досудового розслідування Василь Кузнєцов не був визнаний потерпілим. Крім того, вказане судове провадження включає витяг про те, що стосовно Василя Кузнєцова відкрито кримінальне провадження за статтею про протиправне заволодіння майном підприємства.

«Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції передчасно визнав ОСОБА_9 (Василя Кузнєцова – авт.) потерпілим у підготовчому судовому засіданні, без дослідження фактичних обставин справи, чим допустив неповноту судового розгляду», – йдеться в ухвалі суду.

Обвинуваченого бомжа-жебрака судова колегія у складі головуючої судді Онушко Наталії Миколаївни, суддів Джерелейко Олени Євгеніївни та Кононенко Олени Миколаївни з-під варти звільнила негайно в залі суду, а справу передала на новий розгляд в суді першої інстанції.

Раніше «Лица» писали:

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: