Апеляційний суд розгляне «плоди отруєного дерева» для експрокурора Петриківського району

29 березня 2021 о 15:05 - 1557

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Апеляційний суд розгляне «плоди отруєного дерева» для експрокурора Петриківського району

У четвер, 01 квітня, Дніпровський апеляційний суд розгляне апеляцію прокуратури на виправдувальний вирок колишньому прокурору Петриківського району Дніпропетровської області Костюченку Максиму Сергійовичу.

Про це повідомляє портал «Судова влада України».

Скрин даних порталу

 

Кримінальну справу № 187/574/16 у першій інстанції розглядав, також підсудний, суддя Кіровського районного суду Дніпра Підберезний Геннадій Анатолійович.

Він, як повідомляли «Лица», знайшов багато порушень щодо розслідування з боку слідства.

Суддя видалив зі справи 373 документи, які визнав такими, що не мають «доказового значення у даному кримінальному провадженні».

Про це йдеться у вироку, опублікованому в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Інші докази він визнав такими, які були здобуті з порушенням, та не взяв їх до уваги.

«Складені за результатами проведення незаконних слідчих дій протоколи є недопустимими доказами відповідно до правила доктрини «плодів отруєного дерева», оскільки є похідними від таких незаконних слідчих дій.

Відповідно до сформованої практикою ЄСПЛ доктрини «плодів отруєного дерева», якщо джерело доказів є недопустимим, всі інші дані, одержані з його допомогою, будуть такими ж (рішення у справах «Гефген проти Німеччини», пункти 50-52 рішення у справі «Шабельник проти України (№ 2)», пункт 66 рішення у справі «Яременко проти України (№ 2)»).

Зазначена доктрина передбачає оцінку не лише кожного засобу доказування автономно, а і всього ланцюга безпосередньо пов`язаних між собою доказів, з яких одні випливають з інших та є похідними від них. Критерієм віднесення доказів до «плодів отруєного дерева» є наявність достатніх підстав вважати, що відповідні відомості не були б отримані за відсутності інформації, одержаної незаконним шляхом», – написав Геннадій Підберезний у вироку.

Він визнав невинуватим у пред`явленому обвинуваченні у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України, та виправдав за недоведеністю вчинення вказаного злочину екс прокурора Петриківського району Дніпропетровської області Максима Костюченка.

Нагадаємо, прокурора Костюченка затримали 25 листопада 2015 року Служба безпеки України спільно з працівниками прокуратури та інформаційної безпеки Генеральної прокуратури України «на гарячому». Він вимагав та отримав кошти від жителя Дніпропетровщини за непритягнення того до кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу.

В рейтингу декларацій прокурорів за 2014 рік Максим Костюченко зайняв місце №13 по Україні.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: