АМКУ розгляне колективну скаргу на «температурні коефіцієнти» газовиків

23 лютого 2021 о 12:25 - 885

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


АМКУ розгляне колективну скаргу на «температурні коефіцієнти» газовиків

Колективну заяву щодо монопольних зловживань облгазів та їх газзбутів (так звані «газовики Фірташа») розгляне АМКУ.

Заяву підготувала «Ліга Антитрасту» – спільний освітній проект ГО «Рада захисту конкуренції та споживачів» та ГО «Наші гроші».

«Низка споживачів, які з вересня 2019 року отримували платіжки з «температурним коефіцієнтом» та переплачували за блакитне паливо, вже підписали її та подали до АМКУ», – йдеться повідомленні.

Порушення стосується неправомірного нарахування облгазами та їх газзбутами протягом вересня 2019 – грудня 2020 об’ємів використаного споживачами природного газу понад обсяги, визначені їх персональними лічильниками (так звані «температурні коефіцієнти»). При цьому ні НКРЕКП, ні Міністерство енергетики не затверджувало розміру таких донарахувань.

Антимонопольний комітет наприкінці 2019 року вже визнавав такі дії 16 облгазів з групи «РГК» Д.Фірташа порушенням та оштрафував їх на 278 млн. грн. Але порушення стосувалося періоду з жовтня 2018 по серпень 2019.

«Ми впевнені, що українські споживачі мають право на належне отримання послуг з розподілу та постачання природного газу. Та не мають платити монопольну ціну. Ми вдячні тим споживачам, які зголосилися на нашу пропозицію та підписали колективну заяву. І заздалегідь дякуємо всім тим, хто найближчими днями зробить теж саме.

Не думайте, що хтось підписав, звернувся, а значить цього достатньо і ви можете просто очікувати доки перемогу для всіх здобудуть інші. Чим більше заяв ми направимо в АМКУ, тим вище шанси, що відомство без зволікань покарає порушників. Ми маємо продемонструвати, що нам не байдуже та ми готові відстоювати свої права.

На заповнення заяви, підписання та направлення до АМКУ ви витратите годину, але за наслідком зможете в подальшому повернути собі переплачені кошти у подвійному розмірі», – відмітила засновниця «Ліги антитрасту» Агія Загребельська.

Бажаючі долучитися до ініціативи можуть заповнити зразок заяви за цим посиланням: зазначити дані свого облгазу і газзбуту, вказати до якого часу були такі неправомірні нарахування, підписати заяву та направити до Антимонопольного комітету.

Якщо бажаєте, щоб активісти «Ліги антитрасту» це зробили за вас, або у вас виникли труднощі з її надсиланням – заповнюйте форму за цим посиланням.

Нагадаємо, раніше кіпрські власники збанкрутували «Дніпропетровськгаз».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: