АМКУ дозволив Мінінфраструктури фінансувати будівництво злітної смуги аеропорту «Дніпро»

08 липня 2021 о 20:30 - 6209

AvatarVirsavia Gonchar


АМКУ дозволив Мінінфраструктури фінансувати будівництво злітної смуги аеропорту «Дніпро»

Антимонопольний комітет України визнав допустимою призупинену ним раніше держдопомогу, яку Міністерство інфраструктури України надавало на проектування і будівництво злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту «Дніпро».

Про це повідомляється на сайті АМКУ.

Комітет розглянув матеріали відповідної справи та визнав, що підтримка заходів щодо забезпечення безпеки аеродрому на підставі бюджетної програми «Укрінфрапроекту» та ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» обсягом 169,86 млн грн не є державною допомогою відповідно до Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Водночас визнано державною допомогою підтримку з проектування та будівництва аеродрому, яка виділяється міністерством для «Фінінпро» та експлуатанта — міжнародного аеропорту «Дніпро» загальним обсягом понад 6 млрд грн.

У рішенні АМКУ йдеться, що ця допомога є допустимою для конкуренції за умови виконання трьох зобов’язань:

  • забезпечити, щоб процедура відбору майбутнього експлуатанта аеродрому міжнародного аеропорту «Дніпро» була відкритою, конкурентною, прозорою та недискримінаційною. З цією метою надавач державної допомоги повинен узгодити з уповноваженим органом з питань державної допомоги порядок такого відбору до початку його проведення;
  • забезпечити, щоб аеропорт був відкритий для всіх потенційних авіаперевізників (не повинен використовуватися одним авіаперевізником);
  • щорічно надавати до уповноваженого органу звітність щодо пасажиропотоку та отриманого прибутку, а у разі зміни динаміки цих показників за період амортизації (до 2045 року) — додатково повідомляти.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: