Дніпро втратило півмільярда через схеми на нерухомості, – «ГромКонтроль»

12 червень 2020 о 10:47 - 2979

adminadmin


Дніпро втратило півмільярда через схеми на нерухомості, – «ГромКонтроль»

Громадська організація «Платформа Громадський контроль» звинуватила депутатів Дніпровської міської ради у дерибані об’єктів приватизації.

За повідомленням активістів на Facebook, бюджет Дніпра втратив 500 мільйонів гривень через махінації при продажу будівель комунальної власності. Початкова ціна, по якій виставляють об’єкти в Дніпрі, є значно нижчою за ринкову. А коли ціна піднімалася, переможці в 25% випадків відмовлялися підписувати договір.

У якості прикладу активісти наводять Львів.

«У Львові дохід від проданих через Prozorro.Sale об’єктів склав майже 500 млн грн. У 20 разів (або на 480 млн грн) більше, ніж в Дніпрі за той самий період. При цьому виставлено 152 об’єкти, з них 118 вже продані. Львів значно успішніше і значно дорожче продавав об’єкти», – підрахував «ГромКонтроль».

Середня ціна по всіх об’єктах Дніпра – 3.813 гривень за квадратний метр, в той час як у Львові – 29.751 гривень, тобто майже у 8 разів більша. Якщо дивитися пооб’єктно, то у Львові продали понад 50 об’єктів, де ціна за один квадратний метр вище 500 доларів, а у Дніпрі таких об’єктів всього три. Більшість об’єктів у Дніпрі продається по 100-200 доларів за квадрат.

«Секрет такого розриву за вартістю нерухомості між Дніпром і Львовом простий: найцікавіші об’єкти віддаються знайомим без аукціонів за викидними цінами», – зазначили громадські активісти.

 

Скрини повідомлення на Facebook

 

Раніше «Лица» писали, що будівництво дніпровської клініки стеріалізації собак за рік подорожчало на 66%.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: