Поліція з’ясовує, як максимально швидко затримати блогера за пост у Facebook

29 травня 2020 о 18:02 - 76258

adminadmin


Поліція з’ясовує, як максимально швидко затримати блогера за пост у Facebook

Поліція Петриківського району Дніпропетровської області опитала активіста, колишнього голову Єлизаветівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровщини Максима Голосного, чого той висміює у Facebook розпорядження Кабінету міністрів України, що ставить під загрозу їхнє виконання.

Про це Голосний розказав 28 травня 2020 р. на пресконференції в інформагенції «Інформатор», назвавши це публічною заявою про вчинене кримінальне правопорушення.

«Мені пояснюють, що я висміюю і ставлю під питання виконання розпоряджень Кабінету міністрів України. Вибачте, жодного слова про Кабінет міністрів України, про COVID, про епідемію – немає.

Я жартував, жартую і буду жартувати.

Мені запропонували примирення: або я прибираю цей допис і більше не коментую жодної події критично, не критикую владу, не критикую події – і в мене все гаразд. Або я не прибираю допис, і в мене з’являються проблеми у вигляді кримінальних проваджень», – сказав блогер.

Перед цим, заявив Голосний, поліція міста Кам’янського «відпрацювала прописку»: квартири, де перебувають його близькі, рідні, а також орендовані ним квартири, де він переховувався під час правління Януковича, після поклейки плаката «Про бабусю і кота».

А 27 травня від правоохоронців він дізнався, що вирішується питання про притягнення його до кримінальної відповідальності за ст. 109 КК України (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), при цьому з використанням засобів масової інформації (ЗМІ).

«Прийшли правоохоронці, запитали у сусідів, чи з’являюся я, запитали у власників квартир. Фактично провели слідчі дії по встановленню місця мого знаходження. Бо звинувачення в ст. 109 КК України – це тяжкий злочин. І вже встановлюють, де я можу переховуватися, куди я можу тікати, щоб мене максимально швидко затримати», – вважає дописувач у Facebook.

Пост був опублікований в квітні. Через двадцять одну годину після його публікації, за даними Голосного, поліція зробила скрин-шот. Тоді пост налічував 300 репостів.

«Засіб масової інформації – це мій Facebook, бо начебто вдалося встановити (правоохоронцям – ред.), що охоплення аудиторії – понад чверть мільйона осіб, що може прирівнюватися до засобу масової інформації», – сказав блогер.

Матеріали, які відділ кіберполіції Дніпропетровської області передав Камянському відділу поліції, містять фрагменти розшукової справи часів Президента Януковича – коли Голосного перший раз притягали до кримінальної відповідальності за плакат «Про бабусю і кота».

«Петриківська поліція перебуває у розпачі, вони не знають, що робити. А стоїть найсуворіший контроль – до 01.06.2020. Тобто вони мають вже дати будь-який результат.

На що (начальству – ред.) правоохоронці Петриківського району відповідають: «Скажіть, будь ласка, а як нам притягти його до кримінальної або будь-якої іншої відповідальності, коли в його жартівливому пості немає слова «коронавірус», немає слова «COVID-19» і немає слова «епідемія», – додав він.

Голосний вбачає в діях поліції грубе порушення конституційних прав і свобод, а саме – наступ на свободу слова користувача соціальної мережі Facebook.

«Я хочу нагадати всім, що  Конституція України має найбільшу юридичну силу. Цензура в Україні заборонена.

Отакі дії, отакі аналітичні записки, отакі за попередньою змовою групою осіб, використовуючи своє службове становище, працівниками поліції, які здійснюють фактично слідчо-розшукові дії, попередньо збирають інформацію про мне і намагаються притягти до кримінальної відповідальності, – суперечать перш за все 15-й статті Конституції України. Порушується 34-а стаття Конституції України. Порушується стаття 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Стаття 21 Конституції України теж порушується. Також порушується стаття 9 Конституції України, де чітко вказано, яким саме чином мають працювати представники держаної влади, в якій спосіб і в межах наданих повноважень. Це стаття 9, «найулюбленіша» стаття правоохоронців, які звикли порушувати Конституцію безкарно», – перерахував Максим Голосний,

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: