На капремонт флотилії заклали ціну $1.170 за 1 квадратний метр

28 травня 2020 о 18:49 - 6143

adminadmin


На капремонт флотилії заклали ціну $1.170 за 1 квадратний метр

Останні дні Дніпровська міська рада (ДМР) і її комунальні підприємства проводять закупки як… останні дні.

Приміром, Департамент благоустрою та інфраструктури ДМР (керівник – підсудний Михайло Лисенко). З початку оголошення карантину в Україні, департамент оголосив про закупівлю робіт/послуг на суму 1.258.002.596,42 гривень, і на 451.587.659,08 грн станом на сьогодні вже знайшов підрядників.

І це – лише один з 19-ти департаментів, 5-ти управлінь, 3-х інспекцій ДМР. А якщо ще додати 148 комунальних підприємств?

Мою увагу привернула закупівля на суму 48.649.959,76 грн. У ТОВ «Дніпробудпрогрес» (код 33339700) департамент замовив капітальний ремонт адміністративної будівлі по вул. Володимира Мономаха, 17 у м. Дніпрі.

Це колишня будівля Флотилії юних моряків та річковиків, на колишній вулиці Московський. Моряків та річковиків виселили з неї, перевівши на Набережну Перемоги, 5-Д та Велику Діївську, 213-Б:

Тендер на ремонт адміністративної будівлі був оголошений 16 квітня, а 13 травня переможцем вже було визначено ТОВ «Дніпробудпрогрес». Конкурент в нього був один, і в процесі «аукціону» нітрохи ціну не знизили ні «Дніпробудпрогрес», ні його єдиний його конкурент – ТОВ «АГРА груп» (код 42153947).

За даними аналітичної платформи Youcontrol, ТОВ «АГРА груп» з лютого-2020 має податковий борг перед держбюджетом у сумі 60.845 грн.

 

Скрин даних Youcontrol.com.ua

 

Також «АГРА груп», що реєстрована 23.05.2018, не надала документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору – договору капітального ремонту, а лише, що робила поточний ремонт покрівлі будинку на пр. Героїв, 17 та утеплення фасаду на бульварі Слави, 13 та 15.

Але голова тендерного комітету, він же заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури – начальник управління інфраструктури міста департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Кушвід Олександр Анатолійович затвердив дивні правила тендеру.

По-перше, для участі не треба було надавати банківської гарантії, по-друге, податкові борги – не проблема:

«Замовник може (вид.авт.) прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів)».

Витяг з реєстру речових прав показав, що за адресою капремонту – на вул. Володимира Мономаха, 17 у м. Дніпрі – зареєстровані дві будівлі Флотилії: 428 та 1.539 квадратних метрів. Яку ремонтують?

Я подзвонила пану Кушвіду за тел. (056) 744-64-75, але секретарка сказала, що він на нараді, та записала мій номер для передзвону.

«Ану, – думаю, – подзвоню по телефону з опублікованого в Prozorro договору між ТОВ «Дніпробудпрогрес» та департаментом. Спитаю, скільки м2 підрядник ремонтує».

 

Скрин договора з ProZorro

 

Трубку підняло дівчатко:

«За цим номером ніякого «Дніпробудпрогресу» і ніякого його директора Кривенка Євгена Вікторовича немає і ніколи не було».

Через день дня знов дзвоню в приймальню Кушвіда. Він знов на нараді.

«Мене цікавить об’єкт на вулиці Володимира Мономаха, 17, – кажу. – Хай мені передзвонить хоч хтось, хто може сказати, що ремонтується».

Ніхто не передзвонив.

Тоді поїхали на об’єкт. «Кривенки Євгени Вікторовичі» тикали друг на друга пальцями, потім з’ясувалося, що директора взагалі на об’єкті нема. «Яка фірма проводить ремонт?». Нема відповіді.

«Скільки квадратних метрів буде відремонтовано?». – «Півтори тищі».

«Строк закінчення?». – «До кінця цього року».

 

Частина витягу з держреєстру речових прав за адресою 

 

 

Отже, ремонтують 1.540 кв.м на суму 48.649.959,76 гривень або за 1,8 млн доларів США. Тобто, по 31.590 грн або по 1.170 доларів США за 1 квадратний метр.

Знайомий керівник будівельної фірми, коли почув цю цифру, сказав, що бути такого не може. Його фірма садиби ремонтує максимум по $500/кв.м, з шикарними шпалерами і ліпниною.

Глянула в декларацію пана Кушвіда – минулого року він легалізував самобуд – садовий (дачний) будинок у Підгородньому на 134 кв.м.

 

Теж по $1.170/кв.м побудував? «Не відомо», – значиться в декларації.

Бреше, вважаю я. Адже задекларував гараж – і жодного автомобілю у сім’ї. При цьому, у Єдиному держреєстрі судових рішень опубліковано, як Олександр Анатолійович у 2019-му ж «керуючи транспортним засобом Suzuki Grand Vitara д/н НОМЕР_1 у м. Дніпро по пр. Слобожанський 46, не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з автомобілем Hyundai НОМЕР_2».

Це я до того, що треба перепровірити компетентним органам кошторис аля Кушвід. Бреше, вважаю я.

Олена Гарагуц

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: