Нікополь «відрізало» від Апостолова і Кривого Рогу

20 травня 2020 о 11:50 - 2372

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Нікополь «відрізало» від Апостолова і Кривого Рогу

В 4-х кілометрах від Пам’ятника кошовому отаману війська Запорізького Івану Сірку, недалеко від межі Нікопольського та Апостолівського районів 20 травня 2020 року зруйнувалася секція мосту через затоку Каховського водосховища.

Про це «Лицам» повідомили місцеві мешканці.

Як інформує офіційний сайт «Укравтодора», проведене у 2017 році обстеження цього мосту спеціалізованим підприємством ДП «УкрДПТІтрансбуд» виявило, що штучна споруда перебуває в 4-му експлуатаційному стані (обмежено працездатний); залишковий ресурс прогонових будов моста – 12 років.

 

 

Руйнування секції мосту сталося під час руху по ньому вантажного автомобіля.

Загиблих та постраждалих немає.

Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області отримала інформацію про обвал мосту о 10:20 від Національної поліції.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій спільно з Службою доріг наразі визначає тимчасовий об’їзд і план заходів до відновлення споруди. До місця події виїхав Олег Федоренко, начальник Управління експлуатації доріг «Укравтодору», який координуватиме міжвідомчу діяльність з подолання наслідків аварії.

«За даними Служби міст відносився до категорії «обмежено працездатних», гірші лише «непрацездатні мости». В Україні з усіх обстежених мостів 27% – обмежено працездатні. Всього країна налічує більше 16.000 тис. штучних споруд (мостів, шляхопроводів).

Сьогодні під час пресконференції Президент Володимир Зеленський анонсував розроблену нами Національну програму відновлення мостів. Програма розрахована на 5 років та має охопити 1.385 штучних споруд на дорогах державного та місцевого значення.

Вже в цьому місяці ми плануємо розпочати втілення програми на перші 30 мостів. Звісно, що міст у Олексіївці має буде відновлено у першу чергу», – коментує Олександр Кубраков, голова Укравтодору.

За вимогами ПДР заїзд на міст був дозволений лише транспортним засобам вагою менше 10 т. Обмеження швидкості – до 30 км/год. Наразі з’ясовується вага вантажівки, під час руху якої була зруйнована секція мосту.

Міст був побудований в 1955 році. Довжина його – 151,92 м. Складається з 9 залізобетонних опор та 8 металевих секцій. Власник споруди – Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: