У Коломойського заробляють сотні мільйонів гривень через монополію на очищенні води

12 травня 2020 о 06:39 - 3228

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


У Коломойського заробляють сотні мільйонів гривень через монополію на очищенні води

За рахунок купівлі Аульської хлорпереливної станції олігарх Ігор Коломойський суттєво зміцнив залежність України від монопольного виробництва ним хлору для очищення води. 

Про це йдеться в розслідуванні Валерії Іванової Bihus.info. 

Депутат Дніпропетровської обласної ради від «Укропу» Андрій Смирнов, який став заступником голови Офісу президента Володимира Зеленського, безпосередньо «приклав руку» до відправки на приватизацію комунальної хлорпереливної станції.

Ще в лютому 2019 року депутатська комісія з питань комунальної власності рекомендувала Дніпропетровській облраді включити на приватизацію стратегічне комунальне підприємство «Аульська хлорпереливна станція». Згодом її продали за 30 млн грн маловідомій фірмі ТОВ «Агенція «Мега плюс». 

Власник фірми, що виклала за Аульську хлорпереливну станцію 30 млн грн, Андрій Житніков проживає у звичайній дніпровській п’ятиповерхівці. До цього він працював в фірмах, пов’язаних з Ігорем Коломойським. 

Цією покупкою олігарх зміцнив позиції свого підприємства АТ «ДніпроАзот» – єдиного виробника хлору в Україні. Користуючись своїм монопольним становищем, підприємство вже, так би мовити, «шантажувало» країну.

В червні 2018 року «ДніпроАзот» оголосило, що відмовляється виробляти рідкий хлор. Купувати необхідні для країни обсяги було ні в кого, тож держава опинилася в заручниках у бізнесу олігарха. В результаті довгих перемовин через декілька місяців підприємство роботу відновило, але ціною дуже різького збільшення вартості. Рідкий хлор після скандалу подорожчав понад в шестеро. Так, хлор АТ «ДніпроАзот» став навіть дорожчим, за імпортний. 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: