У розповсюджувачів фейків в Дніпрі будуть конфісковувати майно

26 березня 2020 о 07:12 - 1637

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


У розповсюджувачів фейків в Дніпрі будуть конфісковувати майно

Центральна влада ухвалила грабіжницький для місцевого самоврядування закон, за яким Дніпро щомісяця втрачатиме по 150 млн грн. Ці кошти повинні були йти на фінансування освіти і медицини.

Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.

«Місто і надалі виділятиме гроші на закупівлю необхідного для боротьби з епідемією. Водночас у столиці ухвалено фактично грабіжницький для місцевого самоврядування закон, за яким лише Дніпро щомісяця втрачатиме по 150 мільйонів гривень. Це – кошти, що передбачалися для фінансування освіти і медицини», – зазначив Борис Філатов у коментарі до відео на своєму Youtube-каналі, цитує пресслужба міськради.

Також мер наголосив: чутки про те, що місто нібито закупить для всіх мешканців захисні маски, а спеціальні перепустки для проїзду в громадському транспорті під час особливого режиму можна придбати в Інтернеті, не відповідають дійсності.

Тим же, хто розповсюджує панічні фейки, за рішенням міської комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБНС) може загрожувати навіть конфіскація майна.

Крім того, Борис Філатов розповів, кого із передмість можуть поселити до готелів Дніпра, навіщо місту блокпости та як працюватиме «муніципальна няня» для медиків і поліції.

«Чергові зміни поліції та медиків, котрі мешкають в області та передмістях і яким далеко добиратися до роботи, можуть бути розміщені у центральних готелях Дніпра – з харчуванням і необхідними умовами.

Також за програмою «Муніципальна няня» місто надасть соціальну виплату тим, хто стоїть на передовій боротьби з коронавірусом, – близько 3 тис. грн на оплату послуг нянь для їхніх дітей», – йдеться в повідомленні.

Нині Дніпро фінансує передусім придбання медичного устаткування, спецтранспорт для співробітників критичної інфраструктури та підтримку пенсіонерів в умовах загрози епідемії. Кошти виділяють також на перепрофілювання 8-ї та 11-ї лікарень для прийому хворих на коронавірус. У разі потреби буде розгорнуто і польовий госпіталь.

«21-ша інфекційна лікарня має необхідні медикаменти, зокрема потужні антибіотики для боротьби з пневмонією, котра є ускладненням COVID-19. Також очікують поставку до медзакладу ще 35 апаратів ШВЛ, 30 кисневих концентраторів і портативного рентгена – вони закриють усі першочергові потреби у разі спалаху епідемії», – наголошує міська влада.

Мер також зазначив, що найближчим часом у місті планують запустити систему щотижневої видачі нужденним літнім людям продуктових пайків. Єдина умова: одержувачі таких наборів не повинні виходити з дому – щоб уникнути ризику зараження.

Крім цього, міськрада має домовленість з однією із косметологічних фабрик про виробництво антисептиків зі спиртовмісних рідин. У резерв закладається 88 тисяч таких флаконів. У разі спалаху епідемії ними забезпечать передусім лікарів і поліцейських.

Водночас комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення конфісковувати запаси спирту у наливайках.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: