Найстаріша газета Дніпропетровської області відійшла ізраїльтянам

24 березня 2020 о 09:49 - 3816

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Найстаріша газета Дніпропетровської області відійшла ізраїльтянам

ТОВ «ІнвестДніпро» (код 39479735), 100% якого належать компанії «ZENTER DEVELOPMENT AND INVESTMENTS LTD» з Тель-Авіву, отримала 70% у дніпровському ТОВ «Редакція газети «Зоря» (код 35497923).

Про це «Лицам» стало відомо з email-розсилки аналітичної платформи YouControl.

Перший номер газети «Зоря», як повідомляє «Вікіпедія», вийшов у Катеринославі 17 квітня (4 квітня за старим стилем) 1917 року.

Після роздержавлення у 2018-му, долі у підприємстві отримали працівники редакції.

 

Скрин даних розсилки YouControl

 

«ZENTER DEVELOPMENT AND INVESTMENTS LTD» зареєстроване за адресою Ізраїль, м. Тель-Авів, Ахад Хаам, 9, індекс 65251.

За цією ж адресою зареєстрований Lemper Boris (Лемпер Борис), контролер ліквідованого у 2017-му українського «Артем-Банку».

Станом на той рік власником «ZENTER DEVELOPMENT AND INVESTMENTS LTD», згідно ізраїльського бізнесового реєстру, був Гуфман Геннадій Леонідович.

Наразі він – керівник Дніпропетровської обласної організації партії «Опозиційна платформа – За життя» (ОПЗЖ).

Фірма ТОВ «ІнвестДніпро», за даними YouControl, має у власності ту саму будівлю виробничого та лабораторно-побутового корпусу Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я. Ю. Осади» в Дніпрі за дозвіл на продаж якої судили Дмитра Колеснікова, ексгубернатора Дніпропетровщини та ексголову Агентства держмайна України.

«Заснували ж ТОВ «Інвестдніпро» у листопаді 2014 року дніпряни Євген Ліфшиць та Ольга Гуркова.

Фірма знаходиться в одному будинку з ПП «Інфоспектр» (вул. Комсомольська, 48 у Дніпрі), яке ініціювало справу про банкрутство КП «СРБД», в ході якої провалилась перша спроба передачі нерухомості (вкрадені у громади Дніпропетровська 96 обєктів нерухомості – ред.) приватникам.

Ольга Гуркова є однією з бенефіціарів ТДВ «Концерн «Весна», яке через віргінський офшор «Лінтон Інтергруп ІНК.» (Кіпр) пов’язували з Геннадієм Корбаном.

Євген Ліфшиць – давній бізнес-партнер згадуваного Геннадія Гуфмана, близького соратника Олександра Вілкула.

У квітні 2016 року інша фірма Лівшиця, ТОВ «Терра сервіс плюс», викупила у ТОВ «Інвестдніпро» колись державну будівлю на 3.624 кв м, а потім віддала в іпотеку Вікторії Чорній, сестрі адвоката Миколи Чорного. Усі операції реєструвала згадувана Яна Гуфман», – писали «Лица» з посиланнім на «Наші гроші» у 2017 році.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: