У Дніпрі запрацювала послуга «єМалятко»

10 березня 2020 о 13:38 - 1905

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


У Дніпрі запрацювала послуга «єМалятко»

За допомогою сервісу для новонароджених «єМалятко» можна отримати сім послуг:

* державна реєстрація народження;
* визначення походження дитини;
* призначення допомоги при народженні дитини;
* призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
* реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
* визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
* внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

Сьогодні послуга запрацювала у місті Дніпро.

«Раді презентувати «єМалятко» у Дніпрі, яке стало одинадцятим містом в Україні, де доступний цей зручний сервіс. Тому звертаємося до дніпровських родин, у яких скоро має народитися дитина, скористатися комплексом реєстраційних послуг. Загалом по Україні з початку року понад 1,5 тис. родин скористалися «єМалятко». Нині вона є доступною через пологові будинки, ЦНАПи. Згодом через РАЦСи, а врешті – й цілком онлайн, якщо батьки матимуть цифрові підписи», – сказала заступниця міністра цифрової трансформаці Людмила Рабчинська, передає пресслужба Дніпровської міської ради.

Зі свого боку заступник міського голови Дніпра, директор департаменту охорони здоров’я Дніпровської міськради Андрій Бабський зазначив: послуга «єМалятко» наразі доступна в усіх пологових будинках міста. Відтепер дніпровці-батьки мають можливість у пологовому будинку отримати свідоцтво про народження дитини, а також усі інші послуги, які надаються пакетом у «єМалятко».

Пізніше через сервіс планується запустити іще такі послуги, як реєстрація місця проживання дитини, реєстрація новонародженого в електронній системі охорони здоров’я та присвоєння батькам статусу багатодітної родини.

«9 березня зранку народила сина і вже наступного дня отримала свідоцтво про його народження. Послуга справді дуже зручна, вимагає мінімум необхідних документів, які нас з чоловіком у пологовому попросили надати. З народженням першої дитини доводилося побігати по різних службах, щоб усе оформити, а зараз – усе зробили одним разом за заявою. Словом, це дуже комфортно», – розказала на презентації «єМалятко» молода матуся Олена Зенцова – одна з тих, хто вже отримав свідоцтво про народження дитини, перебуваючи ще у пологовому будинку № 1.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: