Екс-суддю-антимайданівця Чорнобука судить суддя-антимайданівка Бортницька

06 березня 2020 о 11:48 - 2478

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Екс-суддю-антимайданівця Чорнобука судить суддя-антимайданівка Бортницька

Підготовче судове засідання кримінального провадження по обвинуваченню Чорнобука Валерія Івановича у державні зраді призначено на 08 квітня 2020р.

Про це свідчать дані порталу «Судова влада України».

У Єдиному держреєстрі судових рішень, в ухвалі від 12 листопада 2019 року вказується, що «обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017000000001809 від 02.06.2017 року», проти екссудді Чорнобука надійшов до Печерського райсуду ще 08 листопада 2019 р.

Розгляд почнеться у Печерському районному суді м. Києва о 14:00. Судова колегія – у складі головуючої судді Бортницької Віти Вікторівни, судей Новак Романа Васильовича та Карабань Володимира Миколайовича. Справа № 757/59475/19.

Примітно, що серед призвіщ 145 осіб, які сприяли кровопролиттю в Україні під час Революції Гідності, під №144 зазначеній Chornobuk Valeriy (Чорнобук Валерій Іванович), а під № 109 – Bortnytska Vita (Бортницька Віта Вікторівна). Вони обидва входять до розділу «Судді, слідчі і прокурори, які брали участь в протиправному засудженні та переслідуванні активістів євромайдану».

Як повідомив «Центр журналістських розслідувань», раніше підготовче засідання у справі про держзраду ексголови Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, 21 січня 2020р., не відбулося через те, що головуюча суддя Віта Бортницька пішла на лікарняний із 21 січня 2020 року.

 

Скрин даних порталу «Судова влада України»

 

Нагадаємо, екс–голову Апелляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука обвинувачують у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).

У березні 2014 року він повідомив, що суди на території Криму приймають тільки ті заяви, автори яких опираються на норми російського законодавства:

«Суди Республіки Крим працюють на підставі Конституції РФ, на підставі тих процесуальних законів, які вказані в законі про порядок прийняття в Російську Федерацію і утворення в її складі нового суб’єкта РФ».

Відео – «Центру журналістських розслідувань»

 

У 2016-му в Інтернеті журналіст Сергій Мокрушин опублікував відео, як голова Апелляційного суду АР Крим Валерій Чорнобук оплесками вітає призначення «прокурором Криму» Наталії Поклонської.

 

Скрин з відео С.Мокрушина

 

Покарання, згідно Кримінального кодексу України, за держзраду – позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: