Громадян просять не знищувати вогнем екосистеми

27 лютого 2020 о 08:36 - 2185

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Громадян просять не знищувати вогнем екосистеми

В ці вітряні дні на території Дніпропетровщини надзвичайно зросла кількість пожеж в екосистемах.

Про це повідомила прес-служба Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Лише протягом доби, 26 лютого, вогнеборці загасили 18 займань сухої рослинності на площі близько 19 га.

Суха трава та очерет горіли у містах Дніпро та Марганець, Петриківському, Дніпровському, Криничанському та Верхньодніпровському районах.

Під час ліквідації займання сухої трави та очерету по вулиці Івана Виговського у Самарському районі Дніпра рятувальники 25 державної пожежно-рятувальної частини 8 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС у Дніпропетровській області врятували від загибелі сову (на фото анонсу), яка не змогла самостійно злетіти та покинути задимлену територію.

«Прикро, та завжди є ті люди, котрі не усвідомлюють важливості вимог пожежної безпеки та ігнорують слова рятувальників, завдаючи своїми діями непоправної шкоди природі.

Чи замислюються вони, бодай на мить, коли підпалюють суху рослинність чи сміття? Адже при трав’яній пожежі гинуть практично усі живі істоти, що мешкають у траві та на поверхні ґрунту. Гине корисна мікрофлора, яка допомагає рослинам протистояти хворобам.

Їдкий дим також наносить пряму шкоду й здоров’ю людини, адже трав’яні пожежі є одним з головних джерел викидів в атмосферу вуглекислого газу.

Шановні громадяни!

Не ігноруйте слів рятувальників! Не підпалюйте суху рослинність та не кидайте на землю незагашені недопалки. Будьте уважними та відповідальними! При перших ознаках виникнення пожежі не гайте часу та одразу телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!

Давайте разом берегти екосистеми від вогню!» – закликає Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: