Зять керував створеним тещею ОЗУ в Чумаківській ОТГ, яке обкрадало бюджет

25 лютого 2020 о 09:02 - 14406

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Зять керував створеним тещею ОЗУ в Чумаківській ОТГ, яке обкрадало бюджет

На Дніпропетровщині п’ятеро членів організованого злочинного угруповання (ОЗУ) підозрюються у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем; підробленні документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців; легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом; службовому підробленні; підробленні офіційних документів, печаток і їх використання (ч.1 ст.255, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191, ч.2 ст.28, ч.2 ст.205-1, ч.4 ст.28, ч.3 ст.209, ч.1 ст.366, чч. 1, 3, 4 ст.358 КК України).

Санкціями вказаних статей передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.

Правоохоронці встановили, що з метою незаконного збагачення голова однієї з сільських рад (Чумаківської сільради = об’єднаної територіальної громади, ОТГ – ред.), зловживаючи своїм службовим становищем, створила стійке ієрархічне об’єднання – злочинну організацію з чітким розподілом ролей та функцій, керівництво якою довірила своєму зятю.

Останній, у свою чергу, не займаючи жодної посади в органі місцевого самоврядування, здійснював організаційно-координаційні та контрольні дії стосовно депутатів сільської ради, які обіймали посади першого заступника, головного бухгалтера та секретаря сільського голови, реалізуючи таким чином алгоритм злочинних дій щодо розкрадання коштів місцевого бюджету.

Задля досягнення злочинного задуму, голова сільради спільно із своїм зятем шляхом подачі державному реєстратору фіктивних документів зареєстрували підконтрольну їм особу у якості суб’єкта господарювання, який, не маючи відповідної технічної освіти та будь-яких навичок, начебто здійснював діяльність у сфері проектування, та оформили на зятя картковий рахунок в банківській установі, безпосередньо здійснюючи контроль за його «підприємницькою» діяльністю.

В подальшому, в період з листопада 2018 по серпень 2019 рр. голова сільради організовувала підписання її зятем (від імені підконтрольної особи) та своїм заступником (від імені органу місцевого самоврядування) 11 завідомо підроблених договорів із виготовлення проектно-кошторисної документації на суму майже в 1 млн грн по об’єктах, які потребували ремонтно-будівельних робіт.

Секретар сільради, діючи за вказівками голови, не виносила вказані питання на розгляд сесії, а підробляла їх рішення «задніми числами», що й ставало підставою для перерахування головним бухгалтером з казначейського рахунку сільради на банківський рахунок підконтрольного «проектанта» бюджетних коштів, які учасниками злочинної організації легалізовувались (відмивались) у формі здійснення фінансових операцій (шляхом переведення бюджетних коштів, одержаних злочинним шляхом, у готівку та її зняття у банкоматах з рахунку підконтрольного суб’єкта господарювання.

Діями зазначених осіб територіальній громаді спричинено збитки у майже 1 мільйон гривень.

«Наразі членам злочинної організації повідомлено про підозру у вчиненні вказаних злочинів, керівника злочинного об’єднання взято під варту, до інших учасників застосовано запобіжний захід у вигляді застави. Досудове розслідування триває», – йдеться також в повідомленні облпрокуратури.

В Реєстрі судових рішень «Лица» відшукали ухвали по цій справі – № 202/6125/19, кримінальне провадження № 42018040000001175 від 20.09.2018 року.

Портал «Судова влада України» повідомляє, що 26 лютого 2020 року апеляції Дніпровський апеляційний суд розгляне апеляції по цій справі:

* о 09:30 – стосовно підозрюваної Данилової Людмили Борисовни. Це – перша заступниця сільського голови Чумаківської сільської ради. Запобіжний захід, призначений першою інстанцією – застава у розмірі 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у сумі 210.200 грн.

 

Данилова Л.Б. (фото – з сайту ОТГ)

 

* о 10:10 – стосовно підозрюваної Василенко Алли Григорівни, головної бухгалтерки – начальниці відділу фінансів, бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Чумаківської сільської ради, депутатки Чумаківської сільської ради. Запобіжний захід, призначений першою інстанцією – застава у розмірі 90 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у сумі 189.180 грн.

* о 10:20 – стосовно підозрюваної Паранько Вікторії Вікторівни, секретарки, депутатки Чумаківської сільської ради. Запобіжний захід, призначений першою інстанцією – застава у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у сумі 168.160 грн.

 

Паранько В.В. (фото – з сайту ОТГ)

 

* о 10:30 – стосовно підозрюваної Стець Валентини Іванівни, Чумаківського сільського голови (Чумаківський сільський голова з 2007 року, у 2010 та 2013 роках – Кращий сільський голова Дніпропетровської області – ред.). Запобіжний захід, призначений першою інстанцією – відсторонення від посади на строк до 20 березня 2020 року.

 

Стець В.І. (фото – з сайту ОТГ)

 

Раніше, 13.02.2020, запобіжний захід Куроп Любомиру Володимировичу, ФОП з основним видом діяльності «Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах», Дніпровський апеляційний суд залишив у силі: у вигляді тримання під вартою до 29 лютого 2020 року включно, з можливістю застави в розмірі 335 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 704.170 грн.

 

Скриншот даних аналітичної платформи YouControl

 

Цікаво, що заробітна плата у позаминулому році, згідно декларацій за 2018 рік, у голови ОТГ Стець В.І. була 38,9 тис. гривень на місяць, у її першої заступниці Данилової Л.Б. – 33,2 тис. грн на місяць, у секретарки сільради Паранько В.В. – 23,4 тис. грн/місяць, головбуха Василенко А.Г. – 26,6 тис. грн/місяць.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: