У «Дніпрогазі» розповіли про зниження плати за доставку для споживачів, які не користувались газом

24 лютого 2020 о 11:05 - 1431

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


У «Дніпрогазі» розповіли про зниження плати за доставку для споживачів, які не користувались газом

Він повідомив, що НКРЕКП затвердила мінімальний розмір плати за доставку. Рішення торкнеться нових споживачів та домогосподарств, які не споживали газ. В середньому по Україні для них вартість доставки складатиме від 3 до 20 грн.

11 лютого Регулятор схвалив проект рішення, яке передбачає зменшення фінансового навантаження на споживачів, що не споживали газ. Для них плата за доставку буде мінімальною.

Домогосподарство з газовою плитою сплачуватиме за доставку всього 39 кубометрів на рік. Наприклад, власник квартири у Дніпрі сплачуватиме близько 2,5 грн на місяць. Трохи більшим буде мінімальний платіж для власників квартир, де встановлені плита та газова колонка. Квитанція у місті складатиме близько 7 грн на місяць, виходячи з річного обсягу у 126 кубометрів газу.

Не забули і про приватні будинки з автономним опаленням. Для них мінімальна квитанція розрахована, виходячи з мінімального міжсезонного споживання – 314 кубів газу на рік. Раніше для цієї категорії споживачів вартість плати за доставку газу розраховувалась на квадратуру помешкання або будинку. Так, господарі будинків з автономним опаленням сплачуватимуть близько 18 грн на місяць.

Остаточне рішення має бути прийняте Регулятором на початку березня, коли споживачі і отримають відкориговані квитанції з мінімальною вартістю доставки газу.

Сергій Матієнко також нагадав, що вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить тільки від обсягів фактичного споживання впродовж минулого «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, ділиться на 12 місяців. Результат множиться на тариф на доставку. Таким чином, отримуємо вартість доставки газу на місяць.

Такий порядок розрахунку затверджений державним регулятором: іншого варіанту затвердити справедливий та фіксований тариф на рік наперед немає. До того ж, якщо споживач зменшить використання газу у поточному році, у наступному році плата за доставку буде скоригована відповідно до реальних обсягів споживання.

Плата за доставку здійснюється щомісячно, рівномірними платежами впродовж року – до 20 числа місяця, в якому надаються послуги. У деяких споживачів розмір плати за доставку газу буде меншим за комісію банку. У такому разі у компанії рекомендують сплатити одразу за кілька місяців.

Нагадаємо, що АТ «Дніпрогаз» розсилає рахунки за послуги з доставки природного газу за допомогою «Укрпошти». Для клієнтів, які користуються онлайн-сервісами компанії, рахунки можна завантажити в «особистому кабінеті» на сайті 104.ua. Сплатити за послуги з доставки блакитного палива споживачі також можуть онлайн на сайті 104.ua або у інший зручний спосіб.  

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: