Як розрахувати щомісячну вартість доставки газу у Дніпрі

14 січня 2020 о 12:45 - 1903

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Як розрахувати щомісячну вартість доставки газу у Дніпрі

У 2020 році рішенням НКРЕКП з рахунків за газ вилучена плата за доставку газу. Саме тому з січня всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку.

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від конкретного обсягу споживання та тарифу на розподіл, який встановлено НКРЕКП для АТ “Дніпрогаз”.

Обсяг споживання: за основу береться обсяг споживання газу впродовж “газового року”. Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку (розподіл). Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.

Споживачі можуть платити за доставку одним платежем — наперед за півроку або навіть на рік. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісії при проведенні платежів.

Наведемо приклад: споживач із газовою плитою спожив з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року 200 кубометрів газу. Чинний тариф на розподіл для АТ “Дніпрогаз” з 1 січня 2020 року складає 66 коп. з ПДВ.

Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу:

200 куб. м * 0,66 грн. / 12 міс. = 11 грн.

Отже, плата за доставку блакитного палива для такого споживача складе 11 гривень на місяць.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: