Поліцейські, які є частиною громади

28 грудня 2019 о 13:25 - 9729

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Поліцейські, які є частиною громади

Пропонуємо до уваги читача чергову публікацію щодо проекту «Поліцейський офіцер громади» (ПОГ). Сьогодні ми розкажемо про ПОГ Слобожанської ОТГ.

Спочатку – як вони себе самопрезентували на заході «відкритий мікрофон» у громаді.

Катерина Олегівна Бідило:

– Доброго дня! Мене звати Катерина Бідило. На даний момент я призначена на посаду старшого дільничного офіцера поліції і буду працювати в Слобожанській об’єднаній територіальній громаді.

Відбирали нас з багатьох кандидатів, і відбір був досить жорсткий. Ми проходили тести, спілкування безпосередньо з представниками громади і проходили поліграф.

Я поліграф проходила вперше в житті. Цікаво було. І страшно, тому що до «детектора брехні» тебе приєднують різними дротами, міряють тиск, задають питання… В нас було цікавіше, ніж показують у ток-шоу.

Після співбесід і тестів ми пройшли 3-місячне навчання в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ на курсі «Поліцейський офіцер громади» (ПОГ). Після навчання місяць стажувалися.

Зараз ми приступаємо до роботи у вашій територіальній громаді – знайомимося з територією, з населенням Слобожанської об’єднаної територіальної громади.

Євгеній Юрійович Воловіченко:

– Доброго дня! До того, як прийти поліцейським офіцером громади, я працював патрульним в Дніпропетровську, з самого початку, з 2015 року.

Я прийшов у вашу громаду тому, що ваша громада мені подобається, я хочу тут проживати. Щоб моя сім’я проживала в цій громаді і я тут працював, тому в саме цю громаду я і пішов.

Окрім того, що ми будемо виконувати функцію дільничного, ми ще будемо ГРПП (група реагування патрульної поліції – ред.), приїздити на виклики, якщо щось термінове і поряд не буде патруля.

 

 

Будемо виконувати функцію дозвільної системи – з приводу надання дозволу на отримання мисливської зброї.

Та ювенальної превенції: робота з дітьми, будемо по школах ходити.

І – реагувати на порушення правил дорожнього руху, фіксувати факти, якщо не достатньо якихось знаків дорожніх або дорожньої розмітки.

Владислав Володимирович Сіваков:

– Добрий день! Я лейтенант поліції Сіваков Владислав Володимирович, поліцейський офіцер Слобожанської громади.

В органах поліції служу з 2015 року, працював в Управлінні патрульної поліції міста Харкова.

З приводу відбору. Як моя колега вже сказала, період навчання у нас становив 3 місяця. За цей час наші колеги, а також американські, канадські, викладали нам такі дисципліни як тактична підготовка, поліцейська підготовка, екстрене водіння і комунікація з населенням.

Основну частину часу нам викладали нову концепцію, називається Community Policing, означає «взаємодія з громадою». Основний принцип даної концепції полягає в співробітництві між поліцією і громадою. Будь-яка проблема, що трапляється в громаді, не означає проблему якогось одного суб’єкта. Це – проблема загальна, і вирішити її можна тільки за допомогою комунікацій і співпраці.

Хто такий поліцейський офіцер громади, з моєї точки зору? Основне гасло даного проекту: «Я тут. Я тут живу, я тут працюю, я тут знаю все своє населення. Я тут знаходжуся 24/7». Іншими словами, це поліцейський, який є частиною цієї громади. Він живе тими ж самими проблемами, що й усе населення. А не той поліцейський, який приїхав на цю територію, виконав роботу і поїхав далі у своїх справах і якому немає діла до проблем цієї громади.

У чому принципова відмінність нас від дільничних? Як на мене. Коли ви могли бачити дільничного на своїй території? Коли вже щось трапилося, сталася якась подія. Вимушено. Він працював пост-фактум і ліквідував проблеми. Наше завдання – працювати на випередження. Превентивна діяльність. У нас в пріоритеті – попередити, не допустити правопорушення, і у нас для цього є всі необхідні ресурси.

Друге, що відрізняє від дільничного. В них була «палочна система» оцінки роботи: від кількості складених протоколів і розкритих злочинів на території. Основний критерій оцінювання нашої роботи – це рівень довіри громадян. Це не означає, що чим більше протоколів, тим краще ми працюємо. Навпаки! Чим менше протоколів і злочинності на нашій території, тим краще ми працюємо. Потрібно створити такі умови на території, щоб правопорушень і злочинів не траплялося. Тобто знову я кажу про попередження.

Наступний момент я б виділив – дільничного райвідділ залучав для виконання невластивих функцій: на чергування, на охорону якусь. Ми ж будемо працювати тільки на цій території в інтересах цієї громади.

 

 

Таміла Володимирівна Жорняк, прес-секретар виконкому ОТГ: «Молоді, надійні, професійні»

– Сьогодні ми презентуємо проект «Поліцейський офіцер громади». Це проект, який стартував першим у Дніпропетровській області – Дніпропетровщина перша цей проект реалізує. Вже 44 територіальних громади нашої області мають своїх поліцейських.

І сьогодні ми знайомимо вас з поліцейськими, які незабаром приступлять до роботи в нашій громаді. Це молоді, надійні, професійні поліцейські, які, як вони вже сказали, 24 години 7 днів на тиждень будуть піклуватися про порядок і безпеку жителів нашої громади. Поліцейські будуть виконувати функції і патрульних, і дільничних, і ювенальна превенція теж буде їхніми прямими обов’язками.

Тому сьогодні я дуже хочу від імені всіх нас привітати наших майбутніх поліцейських і побажати їм, щоб дійсно це була співпраця з громадою. Щоб у нас кожен житель громади знав, що можна звернутися до них та отримати рішення тих проблем, які ви озвучите. І щоб поліцейські офіцери громади теж відчували вашу повагу, вашу підтримку і вашу допомогу при вирішенні будь яких питань і проблем, які будуть назрівати на території нашої громади.

Дуже бажаю, щоб нашим поліцейським офіцерам працювалося в нас добре, спокійно, і якнайменше було в нас непередбачуваних, небезпечних ситуацій.

Що люди кажуть

– Я – місцевий житель нашого селища. Воно в нас гарне дуже. Цей проект дуже гарний. Допомагати будемо нашим поліцейським. Щоб ми були не байдужими до чужого горя, не допускати цього. Дякуємо голові адміністрації селища Камінському за чистоту та порядок у селищі.

Треба щоб кожен далі підтримував цю чистоту і красоту. Це буде наша маленька Європа!

* * *

– Я тоже являюсь жителем Слобожанского нашего. Также являюсь преподавателем по проекту «НАТО Украина» (занятия по переквалификации воинов АТО в мирные профессии: «инкассатор», «охранник», др. – ред.).

Я уже немножно знаком с ребятами (полицейскими офицерами – ред.). Это очень хорошее направление. Думаю, что мы найдем общий язык. Есть намётки по проекту «Безопасность Слобожанского».

Удачи вам, ребята! Нелегко им (кивает на офицеров – ред.) будет, конечно. Наше дело – им помочь и протянуть руку.

* * *

– Вітаю всіх! Я хотів би висловити свою думку з приводу безпеки, яка дуже важлива.

Всі ми повинні розуміти, що безпека наша особиста, безпека наших дітей – це питання особисто кожного. І налагодити взаємодію з поліцейськими офіцерами громади – це дійсно важлива річ. Тому, що всі ми розуміємо: викорінювати наслідки порушень набагато складніше, ніж попередити їх. Саме реагування на чинники, які можуть привести до негативних наслідків, це і є завданням кожного мешканця.

Можна навести приклад. Сусід поставив авто так, що воно може заважати, коли буде під’їжджати, скажімо, автомобіль пожежників. Чия це проблема? Поліцейський не буде у нас у дворі розставляти наші машини. Це проблема наша особиста.

В мене є така пропозиція. Можна завдяки Інтернету, завдяки особистим зустрічам налагодити цю роботу.

Друге. Можливо, є сенс створити в нашій громаді щось на кшталт «Народної гвардії». Таким чином ми зможемо дати повноваження самим мешканцям впливати на безпеку в нашому селищі. Дякую!

Що побажали своїм «шерифам» мешканці Слобожанського

Суть реформи у тому, що ці офіцери закріплені за своєю громадою, працюють виключно на її території і там же проживають. Один офіцер обслуговує від 3 до 5 тисяч осіб і вирішує суто правові питання громадян.

Для проведення відкритого обговорення втілення реформи Національної поліції журналісти Громадської організації «Люстраційна Антикорупційна рада Придніпров’я» 16 грудня відвідали Слобожанську ОТГ. Створена вона у жовтні 2015 року і до її складу входять селище Слобожанське та село Степове, населення громади – понад 14.600 осіб.

На території громади на початку грудня, після проходження спеціального навчання на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, приступили до роботи три поліцейські офіцери громади – майор поліції К. О. Бідило та лейтенанти поліції В. В. Сіваков і Є. Ю. Воловіченко.

Громадою в селищі Слобожанське (вул. Мічуріна, 41) та селі Степове (вул. Робоча, 14) виділені та повністю підготовлені до роботи відповідні приміщення для розміщення поліцейських.

Після відвідування окремої будівлі, в якій розміщена поліцейська станція в с. Слобожанське, ми на власні очі пересвідчились, що для офіцерів громадою створені чудові умови для роботи. Свіжо відремонтоване приміщення забезпечене відповідною табличкою «Поліцейська станція» із підсвічуванням, має кімнату для прийому громадян, кабінет офіцерів, кімнату для прийому їжі, туалети та душову.

Приміщення у повному обсязі забезпечене новим умеблюванням, металевими шафами та інвентарем, новою комп’ютерною оргтехнікою і витратними матеріалами. Крім того, громада також попіклувалась і щодо забезпечення поліцейських офіцерів електрочайником, «мікрохвильовкою», холодильником, водонагрівачем і навіть посудом.

Звичайно, список обов’язків офіцерів чималий. Це і патрулювання території, і боротьба з крадіжками, і профілактична робота з населенням, але головною метою своєї роботи на цей час самі офіцери вважають завоювання довіри громадян.

З метою визначення, наскільки жителі Слобожанської громади обізнані у питаннях реформи поліції, проведене опитування думки мешканців. Всього опитано 25 респондентів, з них: 32% чоловіки (8 осіб) та 68% жінки (17). За віковою нормою респондентів: молодь складала 48% (12), люди середнього віку – 40% (10), особи похилого віку – 12% (3).

Ступінь довіри мешканців ОТГ до роботи Нацполіції можна оцінити, як «скоріше довіряють», оскільки позитивні оцінки надали 80% (20 мешканців), 20% опитуваних (5) надали негативну оцінку.

64% респондентів (16 осіб) відповіли, що вони знають про проект «Поліцейський офіцер громади», при цьому 40% опитуваних (10) також знають імена і прізвища офіцерів та їх телефони або вже бачили їх в обличчя. Оскільки офіцери поліції приступили до роботи на території громади нещодавно, з числа опитуваних поки що ніхто не звертався до них для вирішення своїх питань.

Оцінка рівня особистої безпеки жителів ОТГ свідчить, що серед опитуваних 40% (10 осіб) відчувають себе швидше безпечно або цілком безпечно, 36% (9) – відчувають себе швидше в небезпеці, а у 24% (6) виникли певні труднощі з відповіддю, і з оцінкою вони не визначились.

Серед опитуваних небезпечними факторами для себе та своїх близьких 72% (18 осіб) назвали можливість нападу хуліганів, 64% (16) – крадіжки особистого майна з будинків чи квартир, 44% (11) – вуличні пограбування. 20% (5 осіб) тривожить можливість стати жертвою злочинів на сексуальному ґрунті. Також 32% (8 осіб) до найнебезпечних факторів віднесли ДТП і 24% (6) – викрадення автомототранспорту.

Респонденти висловили наступні побажання своїм поліцейським офіцерам:

* частіше спілкуватись з людьми, проводити бесіди та зустрічі з мешканцями громади, а також з неповнолітніми в учбових закладах;

* добросовісно виконувати свої посадові обов’язки та відповідально ставитись до виконання завдань,

* здоров’я, витримки, не зловживати службовим становищем;

* постійно патрулювати територію, особливо в місцях скупчення молоді, у вечірній час, а також на вулицях, де пожвавлений рух автотранспортних засобів;

* активізувати свою роботу в напрямку боротьби з крадіжками та наркозлочинністю.

При відкритому обговоренні впровадження на практиці реформи «Поліцейський офіцер громади», яке проводилось в формі дискусії «відкритий мікрофон» за участю керівництва та активу громади, поліцейських офіцерів, журналістів та мешканців селища Слобожанське, висвітлені питання щодо цілі самої реформи та ситуації з безпекою в ОТГ.

Учасники обговорення отримали можливість особисто задати запитання різного характеру офіцерам, а також внести свої пропозиції щодо поліпшення у сфері безпеки та висловити свої побажання щодо успіхів у їхній роботі.

Лонгрід підготували
керівниця проекту ГО «ЛАРП» «Мультимедійна інформаційна кампанія «Поліцейський офіцер нашої громади» у 10-х громадах на території Дніпропетровської області» Наталія Скрипаль, експерт-консультант проекту, полковник міліції Вадим Чепурко, відеооператор-відеорежисер В’ячеслав Хорошун, журналісти Антон Філіппов, Олена Гарагуц, Петро Грицаюк

Повний запис дискусії «Відкритий мікрофон» у Слобожанській селищній об’єднаній територіальній громаді – тут.

 Мультимедійна інформаційна кампанія «Поліцейський офіцер нашої громади» ГО «ЛАРП» у 10-х громадах на території Дніпропетровської області стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданої за проектом USAID «Медійна програма в Україні», який реалізує міжнародна організація Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «ЛАРП» і необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: