Проект «Поліцейський офіцер громади»: поінформованість населення росте!

14 грудня 2019 о 17:14 - 80236

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Проект «Поліцейський офіцер громади»: поінформованість населення росте!

Виступ на заході «Відкритий мікрофон» у селі Широке Солонянського району поліцейського офіцера Солонянської ОТГ Сідого Миколи Сергійовича:

«Я – універсальний солдат»

– Я прийшов до поліції, пройшовши службу в АТО. Пройшов відбір до поліцейського офіцера громади, успішно закінчив курси. Живу – в Солоному, працюю – в Солонянській ОТГ.

Територія – десять сіл. В мої обов’язки входить як забезпечення виконання правил дорожнього руху, ювенальна превенція, дозвільна система… Так би мовити, я – універсальний солдат.

Розкриваю крадіжки, тілесні ушкодження – дрібниці, які у кожного дільничного є на території, але ми їх разом поборемо.

 

Микола Сідий до поліції прийшов після служби в АТО

 

Від мешканців очікую відкритості, відвертості, щоб приходили, не мовчали. Приходьте, я відкритий! Завжди на роботі, у всіх є мій номер телефону. Будь ласка! Будь-які проблеми, будь-які питання – немає таких, за які я б не брався чи комусь сказав би «Я сьогодні зайнятий!».

ДОВІДКА
Сідий Микола Сергійович обслуговує населені пункти Солонянської селищної об’єднаної територіальної громади:

* Солонянська селищна рада:

– село Аполлонівка;
– село Дніпровське;
– село Сергіївка;
– селище Надіївка;

* Малозахаринська сільська рада:

– село Малозахарине;
– село Сонячне;

* Широчанська сільська рада:

– село Широке;
– село Вишневе;
– село Тритузне;
– село Шестипілля.

Задля довіри громадян

Наша область є першою, де розпочалась робота щодо впровадження проекту «Поліцейський офіцер громади». У попередніх публікаціях ми розповідали про стан справ у цьому напрямку у Новоолександрівській, Томаківській, Піщанській, Васильківській та Аулівській об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) Дніпропетровщини. Тепер ми розповімо вам про результати відвідування ще однієї ОТГ: Солонянської селищної.

Створена вона в числі перших в області у 2015 році і до її складу входить 5 старостинських округів, в числі яких – 18 населених пунктів з населенням майже 15.000 осіб.

На території громади у Широківському старостинському окрузі, до якого входить десять навколишніх сіл, з червня 2019 року приступив до роботи поліцейський офіцер громади – лейтенант поліції М.С. Сідий.

Офіцер забезпечений новим службовим автомобілем Renault Duster, планшетом, новою формою. Відтепер він завжди працює поруч серед мешканців на своїй дільниці. Громадою в будівлі сільської ради с. Широке виділене приміщення для поліцейської станції. Приміщення забезпечене необхідним комплектом умеблювання, металевою шафою та інвентарем, комп’ютерною оргтехнікою та витратними матеріалами.

Нас приємно здивувало те, що на час нашого візиту в усіх кабінетах селищної ради велися ремонтні роботи. А от приміщення для поліцейського офіцера є єдиним, в якому ці роботи повністю завершені.

Звичайно, список обов’язків офіцера чималий – це і патрулювання території, і протидія крадіжкам, і профілактична робота з населенням, але головною метою своєї роботи на цей час сам офіцер вважає завоювання довіри громадян.

З метою визначення, наскільки жителі Солонянської громади обізнані у питаннях реформи поліції, проведене соціологічне дослідження. Всього опитано 25 респонденів, з них: 32% чоловіки (8 осіб) та 68% жінки (17). За віковою нормою респондентів: молодь складала 36% (9), люди середнього віку – 52% (13), особи похилого віку – 12% (3).

Ступінь довіри мешканців громади до роботи Нацполіції можна оцінити як «скоріше довіряють» оскільки позитивні оцінки надали 80% (20 мешканців) і, відповідно, 20% опитуваних (5) надали негативну оцінку. Переважна кількість респондентів 72% (18) від повіли, що вони інформовані про проект «Поліцейський офіцер громади», при цьому 84% опитуваних (21) знають ім’я і прізвище офіцера та його телефон або вже бачили його в обличчя.

За час роботи офіцера поліції 5 осіб з числа опитуваних звертались до нього для вирішення своїх питань, при цьому четверо залишились повністю задоволеними результатами дій офіцера.

Оцінка рівня особистої безпеки жителів свідчить, що серед опитуваних 88% (22 особи) від чувають себе швидше безпечно або цілком безпечно, 8% (2) – відчувають себе в небезпеці, 4% (1) з оцінкою не визначились. На думку 28% (7 осіб) рівень безпеки життя в ОТГ за останні два місяці покращився, 48% (12) вважають, що він не змінився, погіршення рівня безпеки ніхто не відмітив і 24% (6) з відповіддю не визначились.

Серед опитуваних небезпечними факторами для себе та своїх близьких 16% (4 особи) назвали можливість нападу хуліганів, 72% (18) – крадіжки особистого майна з будинків чи квартир, 4% (1) – вуличні пограбування. 8% (2 особи) тривожить можливість стати жертвами злочинів на сексуальному ґрунті і 8% (2) до таких факторів віднесли домашнє насильство.

Також 36% (9 осіб) до найнебезпечніших факторів віднесли дорожньо-транспортні пригоди і 16% (4) – викрадення автомототранспорту.

Респонденти висловили на ступні побажання своєму поліцейському офіцеру:

* здоров’я, витримки, постійно працювати над підвищенням особистих моральних якостей, активності і надалі;

* добросовісно виконувати свої посадові обов’язки, відповідально ставитись до виконання завдань, не зловживати службовим становищем;

* більше спілкуватись з людьми, проводити бесіди та зустрічі (у тому числі й з мешканцями навколишніх сіл), знати «хто чим дихає»;

* у цілях кращого забезпечення правопорядку на території громади, з числа місцевої молоді, якнайшвидше створити громадське формування типу «муніципальна дружина»;

*більше часу приділяти патрулюванню території, особливу увагу приділяти місцям, де зазвичай збираються громадяни, які мають неблагополучну репутацію.

При відкритому обговоренні впровадження на практиці реформи «Поліцейський офіцер громади», яке проводилось в формі дискусії «відкритий мікрофон» за участю голови Солонянської ОТГ Михайла Мусійовича Копейко, старости Володимира Васильовича Оберемка, поліцейського офіцера, журналістів та мешканців с. Широке, висвітлені питання щодо цілі самої реформи та ситуації з безпекою в ОТГ.

Керівництво та самі мешканці громади задоволені роботою поліцейського офіцера. Після того, як він приступив до роботи, і порядку стало більше, і люди стали відчувати себе більш захищеними від можливих протиправних посягань. Учасники обговорення отримали можливість особисто задати запитання різного характеру офіцеру, а також внести свої пропозиції щодо поліпшення у сфері безпеки та висловити свої побажання щодо успіхів у його роботі.

 

 

За результатами опитування жителів, обговорення реформи під час зустрічі та спілкування з активом громади і самим офіцером, у нас склалося цілком позитивне враження від того, як впроваджується цей проект у Солонянській ОТГ. Керівництво громади, офіцер та самі місцеві мешканці зацікавлені в успішній реалізації проекту, про це свідчать результати їх співпраці та високий рівень взаєморозуміння.

В найближчий час керівництво громади очікує прибуття своїх поліцейських офіцерів і в інші старостинські округи.

Тому маємо тверду впевненість, що успішна реалізація цієї поліцейської реформи дасть можливість забезпечити належний порядок у Солонянській ОТГ і покращить можливості місцевого самоврядування щодо забезпечення по рядку та безпеки своїх громадян.

Бажаємо керівництву громади та поліцейському офіцеру удачі, успіхів на шляху до реалізації ре форми та легкості в досягненні цілей!

Копейко Михайло Мусійович, голова Солонянської ОТГ: «В любу секунду подзвоните – він завжди відповість»

Виступ на заході «Відкритий мікрофон» у селі Широке:

– В нашу об’єднану територіальну громаду увійшло три сільські ради, у тому числі і Широчанська сільська рада, на території якої ми зараз і знаходимося. Працюємо з досвідом. Наша громада відсвяткувала чотири роки – у третю неділю вересня кожного року День громади у нас. Розробили свою символіку, в нас своя геральдика є.

В громаді проживає май же 15 тисяч населення, і об’єднуємо ми вісімнадцять населених пунктів. На п’ять старостинських округів працюють п’ять сільських старост.

Знаходячись на території села Широке, я хочу сказати, що це – один з найкращих старостинських округів, тому що старостою працює людина, яка в минулому була головою сільської ради, але Малозахаринської. Сільська рада була маленькою, і вони були ініціаторами об’єднання в ОТГ. Ми з ними спільної межі не мали, тому сюди «затягнули» і Широчанську сільську раду.

Оберемок Володимир Васильович – це людина, яка має досвід роботи, розуміє всі завдання, які ставляться і законодавчою базою, і виконкомом. І, хочу сказати, недаремно, що самий перший офіцер громади почав працювати саме в селі Широкому.

Ми зробили тут йому всі умови. Все, що потрібно, забезпечили. Були в Києві, особисто отримували від прем’єр-міністра і від міністра внутрішніх справ України оцей автомобіль, який дуже допомагає і який сьогодні бачать, знають, і нарікань з цієї території нема.

Я, як селищний голова, сьогодні ставлю таку позицію для себе і для своїх підлеглих: якщо ви на місці працюєте і з ваших територій не надходять скарги від населення, то я до вас претензій не маю, тобто, працюйте й надалі. І сьогодні на цій території і колектив підібрався, і офіцер громади працює на своєму місці. Територія велика, і перед нами стоїть завдання ще одного офіцера запросити на Василівський старостинський округ, Кам’янський.

Чим добрий офіцер громади? Відповідно до того меморандуму, який ми заключали перед тим, як розпочиналася ця українсько-американська програма, нас завірили, що ті офіцери, які будуть працювати у громадах, їх точно районні відділи внутрішніх справ не будуть відволікати на виконання своїх завдань: вони не будуть ходити в наряди, вони не будуть у супровід ходити у конвої, а будуть працювати тільки на цих територіях.

І дійсно воно так і є. Сьогодні він з ранку до вечора і, колі потрібно, у вихідні Микола Сергійович на місці, і це дуже добре. В нього постійно телефон включений, в любу секунду подзвоните – він завжди відповість. Тому, я думаю, населення території задоволене, і ми хочемо, щоб воно й надалі так розвивалося. Тобто ця програма знайшла свої позитивні умови, в тому плані, що нарікань немає.

Оберемок Володимир Васильович, староста Широчанського старостинського округу Солонянської ОТГ: «Я, як староста, дуже задоволений»

– У минулому я також працював в органах внутрішніх справ. Робота для мене це знайома. І я дуже задоволений, що я перший отримав «свого», по народному скажу, – шеріфа.

Ми працюємо з ним в тандемі: я знаю справу, і чим можу – я йому допомагаю. Ми швидко познайомилися з населеними пунктами, і далі Микола Сергійович почав виконувати свої безпосередні завдання.

Криміногенна ситуація тут, як і в інших селах: крадіжки. Або – розпиття спиртних напоїв в недозволених місцях. Щодо останнього були суперечки: «Чого раніше було, а тепер не можна? А чого так?». – «Тому, що так! І більше цього не буде, будемо жити по закону!». І це все – завдяки нашому офіцеру громади, Миколі Сергійовичу.

Я дуже задоволений, і всіма силами я допомагаю йому. Ми зустрічаємось і в колективах: школа, дитячий садочок. Ми зустрічалися і з людьми так. Вони кажуть: «Дуже добре, що в нас з’явився такий поліцейський, і видно, що наведений порядок.

І наша мета – комфортне життя. Щоб у наших населених пунктах ніякого страху не було. Щоб, якщо є питання, можливо було б подзвонити і зразу отримати вирішення цього питання». Так і є, так і сталося. Я, як староста, дуже задоволений.

Світлана Миколаївна, вчителька місцевої школи: «Бажаю йому оптимізму»

– Запитань нагальних до поліцейського офіцера зараз немає. Є враження. З цією новою посадою, з цим цікавим і кориснім дуже починанням, потрошку починаєш вірити, що в нашій країні щось зміниться на краще.

Дійсно, це посада універсальна, і мене, як педагога, вчителя, дуже тішить, що наш Микола Сергійович дуже активний у співпраці з батьками та дітьми з неблагополучних родин. Тому що, насправді, на жаль, рівень життя не високий, і тому такі родини в нас не рідкість.

Він постійно тримає в цьому питанні руку на пульсі, за що я йому дуже вдячна. Бо ми з цим явищем б’ємося і боремося довгі роки.

Бажаю йому не втрачати оптимізму і з людьми контактувати позитивно, так, як він і робить. Дякую!

 

 

Лонгрід підготували
керівниця проекту ГО «ЛАРП» «Мультимедійна інформаційна кампанія «Поліцейський офіцер нашої громади» у 10-х громадах на території Дніпропетровської області» Наталія Скрипаль, експерт-консультант проекту, полковник міліції Вадим Чепурко, відеооператор-відеорежисер В’ячеслав Хорошун, журналісти Антон Філіппов, Олена Гарагуц, Петро Грицаюк

Повний запис дискусії «Відкритий мікрофон» у Солонянській селищній об’єднаній територіальній громаді – тут.

 Мультимедійна інформаційна кампанія «Поліцейський офіцер нашої громади» ГО «ЛАРП» у 10-х громадах на території Дніпропетровської області стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданої за проектом USAID «Медійна програма в Україні», який реалізує міжнародна організація Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «ЛАРП» і необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: