Чергова брехня російської пропаганди – як Україну обізвали «країною війни» за начебто 9% ВВП на військовий бюджет

31 жовтня 2019 о 06:43 - 19911

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Чергова брехня російської пропаганди – як Україну обізвали «країною війни» за начебто 9% ВВП на військовий бюджет

Ведучий програми «60 хвилин» на телеканалі «Россия-1» Євген Попов під час суперечки з політологом Андрієм Окарою заявив, що Україна планує витратити на зброю 9% від ВВП.

ТЕЗА (мовою оригіналу): «Мы «агрессоры», мы «напали на Украину». У нас военный бюджет к ВВП – 3%. Новый бюджет Украины и ВВП, и военный бюджет сколько? Почти 9%. В нищей стране 9% ВВП тратятся на оружие. А страна, которая якобы напала – 3%».

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА 

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Представники української влади дійсно вже не раз казали, що країна планує збільшити видатки на оборону та безпеку, проте наразі мова йде приблизно про 5% ВВП. Перша інформація про збільшення таких видатків з’явилась у вересні, коли прем’єр-міністр Олексій Гончарук та міністр фінансів Оксана Маркарова під час брифінгу озвучили основні показники держбюджету.

За словами Маркарової, військовий бюджет повинен скласти 245,8 мільярдів гривень. Якщо взято до уваги, що за новими прогнозами Національного банка України, в 2020 році ВВП України може зрости до 4,42 трильйонів гривен, то військовий бюджет становитиме 5,5% ВВП.

У 2019 році військовий бюджет країни становить близько 200 мільярдів гривень, що на 18% більше порівняно з військовим бюджетом 2018 року (163 мільярдів гривень).

Росія, за даними ЗМІ, залишається в шістці лідерів, витрати на зброю і оборону яких суттєво перевищують видатки інших країн. При цьому президент РФ Володимир Путін ще у 2017 році заявив американському режисеру Оліверу Стоуну в інтерв’ю, що країна зменшує військові видатки до 2,7-2,8% ВВП. 

Варто відмітити, що під час ефіру програми «60 хвилин» теза про 9% від ВВП України звучала від різних спікерів декілька разів, інші ж, хто умовно відстоювали позицію України, сприймали тезу як даність, яку не треба перевіряти.

Автор: Аліна Хованська, Без Брехні

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: