Хто купив автобуси для Кам’янського?

23 вересня 2019 о 12:21 - 4015

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Хто купив автобуси для Кам’янського?

На сайті міського голови Кам’янського Дніпропетровської області з’явилася новина про те, що нові автобуси ISUZU «Атаман» вийшли на маршрути міста. 

«13 вересня в Кам’янському на майдані Петра Калнишевського відбулася презентація 20-ти нових автобусів ISUZU «Атаман», якими поповнився комунальний автопарк… Усі автобуси були придбані за кошти Дніпровського металургійного комбінату. Міський голова подякував керівництву підприємства за співпрацю і фінансову допомогу в питанні придбання громадського транспорту».

Та чи дійсно автобуси куплені за кошти Дніпровського металургійного комбінату?  

ВЕРДИКТ: ПРАВДА / ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ТЕЗА: «…20 автобусів були придбані за кошти Дніпровського металургійного комбінату».

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Раніше Кам’янська міська рада повідомляла про те, що з ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» підписано меморандум про співпрацю в соціально-економічній сфері. Згідно з Меморандумом, у 2019 році Дніпровський меткомбінат взяв участь у фінансуванні видатків розвитку соціальної інфраструктури міста в сумі 40 мільйонів гривень.  

40 мільйонів гривень, перераховані комбінатом, місто вирішило направити на придбання автобусів для міського автотранспортного комунального підприємства. Те, що комбінат перерахував кошти, які направили на закупівлю автобусів – правда. 

23 серпня 2019 року КП «Кам’янської міської ради «Кам’янське автотранспортне підприємство 042802» уклало угоду з ТОВ «Комтранс» на поставку 30 автобусів ISUZU “Атаман” за 64,8 млн грн. 

Вартість одного автобуса без податку на додану вартість (ПДВ) – 1,8 млн грн. 

Та з ПДВ вартість одного автобуса – 2,16 млн грн. Тобто, 20 автобусів коштує 43,2 млн грн, а комбінат перерахував, як повідомляла місцева влада, 40 млн грн – за ці кошти можна купити 18,5 автобусів. Отже, в цьому моменті допущена фактична помилка.

ПАТ «Дніпровський меткомбінат» займає 10 місце в країні по обсягах забруднення довкілля по викидах в атмосферне повітря.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: