У Дніпрі розробляють План дій сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату

08 квітня 2019 о 10:11 - 29310

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


У Дніпрі розробляють План дій сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату

У Дніпрі розробляють План дій сталого енергетичного розвитку та адаптаціх до змін клімату в рамках європейської ініціативи «Угода мерів».

«Угоду мерів» вже підписали найбільші міста Дніпропетровської області.

«Всі великі міста Дніпропетровської області є підписантами «Угоди мерів»: Кам’янське, Павлоград, Кривий Ріг, Верхньодніпровськ, Вільногірськ. Тобто, основні міста, які продукують викиди CO2, вони є підписантами «Угоди мерів». Більше того, Кривий Ріг і Кам’янське вже мають Плани дій і вони вже щось роблять на своїх локальних територіях», – коментує Оксана Кисіль Національна експертка проекту Європейського Союзу «Угода мерів – Схід».

Оксана Кисіль

Кам’янське у 2015 році долучилося до Європейської ініціативи «Угода мерів». Угода надає можливості залучати кошти міжнародних фінансових та грантових організацій в економіку міста.

Допомагає громадам ставати енергоефективними в рамках ініціативи «Угода мерів» й програма «U-Lead з Європою». Це дуже велика програма, яка фінансується декількома донорами, основними з яких є Європейський Союз та декілька окремих країн ЄС. В рамках програми «U-Lead» підтримує реформу децентралізації в Україні та підтримує громади у сфері енергоефективності. 

«Ми працюємо за двома напрямами. Перший напрям – встановлення системи мцніціпального енергетичного менеджменту. Інший напрям – допомога громадам в розробці стратегічного бачення того, як займатися енергоефективністю і як взагалі енергетичні питання повинні вирішуватися в громаді. В цьому напрямі ми співпрацюємо з ініціативою «Угода мерів» і допомагаємо нашим 30 ОТГ-партнерам розробити Плани дій сталого енергетичного розвитку та клімату. І от сьогодні (2-4 квітня 2019 року), в Дніпрі, проходить друга хвиля семінарів з цього напряму», – каже Володимир Перегудов, старший координатор проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», який впроваджується компанією GIZ та Програмою «U-LEAD з Європою».

 Володимир Перегудов

В 2016 році міська рада затвердила План дій сталого енергетичного розвитку міста Кам’янське на період до 2020 року. Він включає впровадження системи енергетичного менеджменту, термомодернізацію будівель бюджетної сфери міста, реконструкцію зовнішнього освітлення з впровадженням енергозберігаючих технологій, комплексну модернізацію системи теплопостачання міста, адаптацію стандартів палива та технологій його використання до європейських, збільшення кількості трамваїв, збільшення площі зелених насаджень та багато чого іншого.

Ці заходи фінансуються з різних джерел, як міського, обласного та державного бюджетів, так і з фондів міжнародних організацій або за рахунок приватних інвестицій.

Завдяки підвищенню енергоефективності, впровадженню альтернативних та відновлювальних джерел енергії в Кам’янському має не тільки знизитися споживання енергетичних носіїв – це енергетична безпека,  але й більш, ніж на 20% знизитися викиди вуглекислого газу, який сприяє створенню парникового ефекту та зміні клімату Землі.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: