Момент істини – це свобода

29 березня 2019 о 17:17 - 21248

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Момент істини – це свобода

Війна чи корупція – хто важливіший для майбутнього країни: той, хто починає з обіцянки подолати корупцію, чи той, хто поцілений на вирішення питань відсічі агресору. Це вірна, але полегшена ділема для свідомого обрання Президента України. Корумпована влада Росії нав’язує нам складніший вибір. Це вибір між проросійською Україною і Україною проєвропейською. Ми не виграємо у гібрідній війні без подолання топ корупції, яка деморалізує патріотизм і руйнує національну спільність. Ми не станемо свободною європейською країною без позитивного рішення в ОБОХ критичних напрямках.

Соціологія демонструє нам роздвоєну суспільну думку, яка в цілому свідчить про те, що для солідарної краіни конче потрібен той, хто пропонує і, головне, УОСОБЛЮЄ найдієвішу програму вирішення ОБОХ питань. Без проукраїнської, тобто незалежної, України не може бути демократичної європейської України. Так само вірно і зворотнє. Без європейських стандартів демократії не може бути власне України. Потрібен Президент для вирішення обох взаємопов’язаних питань. Це, як вказує перебіг виборчої кампаніі, є подвійною вимогою суспільства.

Якщо країна у першому турі не побачить такої особистості серед трійки з найвищім рейтингом, цю вимогу-питання громадянське суспільство має жорстко ставити перед кандидатами і проясняти для себе у другому турі.

Євген Бистрицький,

доктор філософських наук,
професор, завідувач відділом
Інституту філософії НАН України ім. Г.С. Сковороди

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: