ДФС треба зобов’язати провести перевірки підприємств щодо сплати ними ПДФО до бюджетів громад, – Асоціація міст України

21 лютого 2019 о 19:02 - 1444

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


ДФС треба зобов’язати провести перевірки підприємств щодо сплати ними ПДФО до бюджетів громад, – Асоціація міст України

Асоціація міст України передала до ДФС перелік підприємств, що не сплачують ПДФО та звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо забезпечення сплати податку на доходи фізичних осіб до відповідних бюджетів за фактичним місцем знаходження підприємств.

Протягом 2018 року посадовими особами окремих органів місцевого самоврядування обласного та районного рівнів та керівниками підприємств, установ, закладів та організацій відповідної комунальної власності здійснювалось цілеспрямоване та системне розбалансування місцевих бюджетів шляхом зміни місця реєстрації підприємств, установ, закладів та організацій без зміни фактичного місцезнаходження і місця здійснення діяльності. Повідомляють в АМУ.

За результатами такої перереєстрації керівники підприємств сплачують ПДФО до іншого бюджету, в тому числі і посеред бюджетного року. Це негативно впливає на ефективність виконання бюджетного процесу, адже виникає необхідність вносити зміни до місцевого бюджету в частині зменшення дохідної складової та перегляду обсягів і напрямків видатків.

Територіальні підрозділи Державної фіскальної служби не реагують на звернення органів місцевого самоврядування, які зазнали втрат місцевих бюджетів або займають позицію, що сплата податків до бюджету не за місцем знаходження податкового агента не є порушенням. Відзначають представники Асоціації.

З метою дотримання норм Бюджетного, Податкового та Цивільного кодексів АМУ вимагає від ДФС України зобов’язати територіальні підрозділи Державної фіскальної служби провести позапланові перевірки підприємств, установ і за їх результатами зобов’язати платників податку на доходи фізичних осіб сплатити податки до відповідного бюджету.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: