Реформування системи охорони здоров’я. Формування госпітальних округів – тема практикуму в Дніпропетровському РВ АМУ

16 лютого 2019 о 07:13 - 1531

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


“Реформування системи охорони здоров’я. Формування госпітальних округів”. Такою була тема практикуму із застосування законодавства, що пройшов у п’ятницю в Дніпропетровському РВ АМУ. Захід було організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Учасниками практикуму стали заступники міських і селищних голів, керівники профільних департаментів та управлінь ОМС, головні лікарі та заступники головних лікарів лікувальних закладів Дніпропетровщини.

Модератори-експерти в питаннях реформування системи охорони здоров’я, наголошували, Дніпропетровська область активно трансформує систему охорони здоров’я. Впроваджуються сучасні технології і новітні підходи. Медична галузь не може стояти на місці, вона має змінюватися і розвиватися. Але для цього потрібні зміни у свідомості всіх учасників процесу отримання та надання медичних послуг. Тобто лікарів-практиків, керівників медичних закладів, очільників профільних департаментів та самих пацієнтів. Одні мають пристосовуватися і постійно вчитися, а інші мають, нарешті, припинити критикувати все нове, і спробувати зрозуміти та зазирнути наперед. Аби побачити картину змін, що пропонує реформа, в комплексі.

Учасники практикуму обговорили чимало тем. Підсумки і проблеми галузі у 2018 р., завдання, які стоять перед системою охорони здоров’я в поточному році. Зокрема, мова йшла про оптимізацію мережі медичних закладів Дніпропетровщини, реалізацію програми «Доступні ліки», перехід на електронні рецепти, електронні лікарняні тощо. Окрему увагу приділили темі формування госпітальних округів.     

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: