КП для «хорошої людини»

15 січня 2019 о 14:22 - 4518

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Комунальні підприємства (КП) створюються органами місцевого самоврядування для надання послуг місцевим мешканцям. Можливо, потреба в таких послугах виникла раптово, і бізнес ще не зорієнтувався в цій «темі»; чи бізнес не хоче займатися таким малоприбутковим ділом – тоді створюється КП.

А не так, як зараз – треба «хорошу людину» підтримати – робимо під неї комунальне підприємство, хай зарплату отримує.

Наприклад, так вирішили у Петриківській районній раді і створили у травні 2018 року КП «Безпека і благоустрій» (код 42135996). Очолив його звільнений у травні 2018 року голова районної виборчої комісії Юхименко Ігор Вікторович.

580.000 (п’ятсот вісім­де­сят тисяч) гривень перераху­вала за вересень-­грудень Пет­риківська райрада цьому КП.

Всі мешканці району обізнані, що це за підприємство і яку користь суспільству воно несе?

Чи не обізнані? Тоді я вас про­свіщаю. Види діяльності КП:

1) електромонтажні роботи;

2) обслуговування систем безпеки (основний);

3) надання ландшафтних послуг;

4) діяльність у сфері охорони громадського порядку та безпеки;

5) організування поховань і надання суміжних послуг;

6) роздрібна торгівля меблями, освітлювальним приладдям та іншими товарами для дому в спеціалізованих магазинах;

7) вантажний автомобільний транспорт;

8) інша професійна, наукова та технічна діяльність;

9) каналізація, відведення й очищення стічних вод;

10) збирання безпечних відходів;

11) оброблення та видалення безпечних відходів;

12) будівництво житлових і нежитлових будівель;

13) будівництво трубопроводів.

У директора (т. в. о) Юхименка І. В. заробітна плата була із серпня 5.500 грн, а з грудня зросла на 82% – до 10.000, у бухгалтера – була і є 2.500 (півставки). Правда, як я з’ясувала, бухгалтерія не здала у податкову фінансовий звіт за 3-­й квартал. Чому?

«Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу (Податкового авт.), не повинні подавати фінансову звітність до контролюючих органів разом зі звітом», – пише у відповіді на інформаційний запит Ігор Юхименко.

Але ж неприбуткове підприємство – це не те підприємство, яке збиткове, а те, яке, зокрема – цитую Податковий кодекс – «внесене контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій». А КП «Безпека і благоустрій» (код 42135996) у цей реєстр не внесене, тому податкове законодавство порушило.

У вересні КП купило у ФОП Ошурко Роман Іванович ноутбук ASUS X507A за 10.600 грн та сканер/принтер (МФУ) Brother DCP­-1510R за 5.500.

У грудні відбулися дві закупівлі у ФОП Велітовського Романа Давидовича: технічний комплекс «Відеонагляд» за 198.869 грн та 10 відеокамер DH-­ITC237­-PU1D з модулем визначення автомобільних номерів – по 19.824 грн/штука.

Щодо послуг, які це КП надає населенню Петриківського району, то не надає ніяких послуг взагалі. Юхименко мені написав: «До сьогодні комунальне підприємство не затверджувало розмір вартості послуг, які будуть надаватися підприємством для споживачів».

А які може надавати? За коментарем я звернулася до дніпровського спеціаліста з систем відеоспостереження Ігоря К., спочатку переславши йому отримані у відповідь на мій запит документи. Він розказав наступне:

– Наша фірма робила відеонагляд для однієї зі шкіл. У зв’язку з тим, що бюджетні кошти виділяються по конкретним… як сказати, напрямкам, видам розходів, то, по­перше, роблять закупки не на малі суми, не по запчастинах, а закупають необхідне комплексно – от як у акті КП «Безпека і благоустрій» – «технічний комплекс «Відеонагляд».

Далі. У акті приймання­-передачі конкретно не написано, який саме купили комп’ютер. Як було в оголошенні (ніякого оголошення не було, те, що закупка пройшла, я дізналася з відповіді на мій запит, а не з порталу публічних закупівель ProZorro авт. про закупівлю «Комп’ютер не нижче такого­-то, жорсткий диск не нижче такого­-то, пам’яті не менше, ніж стільки­-то», і вони так само написали у акті. Але ж так не можна, це фількіна грамота! Коли на баланс береться, воно ж конкретними речами та об’ємами береться.

«Професійний реєстратор на 64 канали…» – тобто не написано конкретно який. «…З ємкістю архіву до 36 Тб», – напевно, вони туди поставили 9 винтів (жорстких дисків авт.) Sata по 4 Терабайти. Але конкретно не написано, які.

Кабель. Коли ми робили у школі відеонагляд, ми писали, наприклад, «кілометр кабелю» чи «два кілометри», чи «п’ять бухт» (бухта –  дріт, укладений кругами або вісімками поруч і один над одним, у формі циліндра авт.). В «петриківському» акті написано: «кабель віта пара», все!

До речі, після монтажу нами відеонагляду у школі, більше половини кабелю залишилось, бо ми закупали по «вчительським» розрахункам, і там потім його використовували для підключення Інтернету у кабінетах.

У тендерах ProZorro нам сказали, не можна змішувати придбання та роботи з монтажу. Зрозуміло, що у школі не було кому монтувати центр відеонагляду. Тому ми заклали кошти на роботу у вартість обладнання, 10 тисяч гривень. А в акті виконаних робіт було написано, що школа монтаж виконала власними силами.

– А в цілому, коли це КП зробить відеонагряд у Петриківському районі, як потім може гроші заробляти? – питаю я.

– Можуть поставити камери на в’їздах у Петриківку, на майдані, ще деінде та продавати інформацію. Наприклад, у Києві можна купити відеозапис ДТП. Якщо поліція дасть заявку – безкоштовно, а якщо людина хоче отримати – то це платна послуга. Про Дніпро я чув, що взагалі отримати з камер «Безпечного міста» ві­део­запис простому смертному нереально.

Якщо закупили відеокамери з функцією розпізнавання автомобільних номерів, то ще можуть докупити програму «Номерок» та встановити камеру на воротах у двір РДА, і тоді, якщо до воріт під’їжджає автомобіль, номер якого «забитий» у базу «Номерка», то ворота відчиняються автоматично.

Ще є програма «Рубіж», коли номери автомобілів, які у розшуку, програма розпізнає і сигналить оператору. Нещодавно, до речі, був скандал, коли у поліцейську базу «Рубіж» залили номери автомобілів, за які кредитчики не платять. Відповідно, автомобілі поліцейські почали зупиняти та забирати на штрафмайданчик – без постанови суду, без ніяких документів.

Олена Гарагуц

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: