Амброзія схвилювала міськраду

09 листопада 2018 о 13:43 - 6362
Амброзія схвилювала  міськраду

Алергія є навіть у керівника департаменту охорони здоров’я

24 жовтня на тридцять шостій сесії Дніпровської міської ради депутати розглянули більше 100 питань (не рахуючи декілька сотень питань земельних відносин) за одну годину п’ятнадцять хвилин. Такі досить швидкі сесії вже не виняток із правил.

Голосували питання блоками. Це коли одним голосуванням приймається одночасно ряд питань певної тематики. Наприклад, прийняття одразу всіх проектів рішень, які стосуються фінансово­бюджетних питань.

Але перед голосуванням за другий блок питань – щодо програм розвитку галузей і сфер міського господарства – мер Дніпра Борис Філатов запропонував винести окремо на обговорення питання 2.10.

«Оскільки це електронна петиція про боротьбу з амброзією у місті. Для доповіді пропонується надати слово директору департаменту екологічної політики Козловій Ірині Анатоліївні», – виступив очільник міста.

Депутати спочатку затвердили всі питання другого блоку, а потім передали слово Козловій.

«Я прошу окремо розглянути в рамках проекту комплексної програми на наступний рік питання фінансування боротьби з амброзією у розмірі 10 млн грн. Комплексна програма, за якою ми боролися з амброзією, вона була закінчена в 2017 році. В 2018 році кошти не надавались на боротьбу з амброзією. Ми боролися тільки приписами, протоколами та збирали інформацію. На наступний рік ми запланували 10 млн грн, і прошу підтримати питання», – заявила директор департаменту екологічної політики.

«Не годится доклад, – відреагував Філатов. – Дайте 10 млн грн. А на что? Можно объяснить депутатам. Тут, наверное, половину в зале тоже болеют аллергией, включая мэра. Тем более, мы же понимаем прекрасно, что можно «стырить» очень хорошо на покосе этой амброзии. Пожалуйста, объясните, на что 10 млн?».

За словами Ірини Козлової, за ці гроші планують очистити від амброзії площу 55 гектарів змішаним способом боротьби: механічний спосіб (обробка грунту та подвійне скошування по мірі росту) та у хімічний спосіб препаратом «Бішофіт» на невеликих ділянках подалі від місць скупчення людей.

До обговорення долучилися і депутати із запитаннями та пропозиціями, у тому числі Євгенія Дитятковська.

«Я думаю, что вообще, когда вы составляли эту программу, к аллергологической службе города надо было бы обратиться. Я категорически против механического скашивания амброзии. Кроме того, что механическое скашивание амброзии дает усиленный ее впоследствии рост, после того когда скашивают, у нас количество больных увеличивается в 3­4 раза, которые поступают по «скорой помощи», – заявила депутат у залі засідань.

Вона зауважила, що на сьогоднішній день існують більш сучасні методи боротьби з амброзією, а пропоновані методи – це «викинути 10 млн грн».

Тоді депутат Юрій Акуленко запитав, а як проект рішення стосовно боротьби з амброзією взагалі потрапив до сесійної зали? Чи розглядався він попередньо постійними депутатськими комісіями?

Євгенія Дитятковська, яка, до речі є головою постійно комісії з питань охорони здоров’я, заявила, що членам комісії нічого конкретного по програмі не доповідали.

«Они пришли, сказали: мы включаем программу по экологическому департаменту. Бесспорно, если бы докладывалась эта тема, мы бы ее никогда не пропустили. Она абсолютно сырая и совершенно не соответствует современным стандартам», – прокоментувала депутат.

У Філатова така «причесана», округлена сума, яку зібрались передбачити для боротьби з амброзією, викликала сумніви, та він же збирався знімати це питання з порядку денного, як слово попросив секретар міськради Олександр Санжара.

«Если можно, я коротко. Это комплексная программа, которая предусматривает будущее финансирование. Порядок реализации этой программы будет прописываться отдельными документами. То есть, уважаемые депутаты, давайте поймем, что программа содержит очень много мероприятий внутри и мы, наверное, не сможем ее снять с голосования. Во­вторых, еще была электронная петиция, которая обязывает нас рассмотреть этот вопрос и включить в комплексную программу эти деньги», – виступив Санжара.

Він запропонував прийняти рішення по боротьбі з амброзію, а потім його допрацювати. 

«Добро, давайте тогда обсуждать с учетом того, что вопрос очень актуальный для города. И мы тут диагнозы друг другу ставим. Я вам выдам еще одну врачебную тайну. В этом году аллергией на амброзию заболел начальник горздрав­отдела, господин Бабский. В этом году у него был приступ первый раз в жизни. Он в начале подумал, что это у него грипп или простуда», – сказав міський голова Дніпра.

Після довгого обговорення депутати прийняли це рішення – внесли зміни до Комплексної програми екологічної безпеки м. Дніпро до 2020 року, додавши заходи по боротьбі з амброзією в наступному році. До програми екологічної безпеки додали і інші заходи, наприклад, проведення організаційно­масових заходів – по 400 тис. грн на 2019 та 2020 роки.

Крім того, збільшили обсяги планованого фінансування заходів програми в наступні роки. Наприклад, збільшили з 3 до 28 млн грн. орієнтовні обсяги фінансування на рекультивацію порушених земель стіхійними сміттєзвалищами та інше.

Бюджет, збільшення працівників міськради та об’єднання громадян

Дніпровська міськрада затвердила проміжний звіт міського бюджету. За дев’ять місяців 2018 року до бюджету Дніпра надійшло 10,5 млрд гривень. Більше, ніж очікувалося, надійшло податків завдяки збільшенню заробітної плати, зростанню обсягів виручки від реалізації товарів, робіт.

З іншого боку, податковий борг до міського бюджету деяких підприємств тільки збільшився – на 41,2%. Станом на 1 жовтня 2018 року ці підприємства заборгували місту 371 млн грн податків. Також заборгували місту і комунальні підприємства, які недоотримують плату за надані житлово­комунальні послуги.

Загальний обсяг видатків до 1 жовтня 2018 року – 9,3 млрд грн. Найбільше на освіту – 2,2 млрд грн, на охорону здоров’я – 1 млрд грн, на благоустрій міста – майже 930 млн грн,  на субсидії ЖКГ населенню, на виплату допомоги малозабезпеченним сім’ям, сім’ям з дітьми, людям з інвалідністю та іншим  – 876 млн грн, внески до статутних фондів комунальних підприємств – 733 млн грн.

На сесії депутати припинили як юридичну особу Департамент стратегічного розвитку, проте гранична чисельність працівників Дніпровської міської ради тільки підвищилася – на три штатні одиниці (до 1.337).

«Я нагадую, що ми отримуємо нові функції. І в вересні ми отримали нову функцію – це контроль паркування. Ми звичайно могли би цю функцію комусь передати… В нас збільшується кількість людей в інспекції з паркування. Сама структура збільшується з 15 осіб до 40. Це люди, які будуть слідкувати за правильністю парковки для того, щоб нормально їздив міський транспорт», – прокоментував рішення секретар міськ­ради Олександр Санжара.

Дніпровська міська рада прийняла декілька рішень стосовно органів самоорганізації населення (будинкові, вуличні, квартальні та інші об’єднання мешканців). Міськрада перейняла функції районних у місті рад щодо органів самоорганізації населення та детальніше прописала їх повноваження. У міській раді вважають, що завдяки цим рішенням органи самоорганізації населення зможуть отримувати ширші можливості та фінансове забезпечення.

Депутати затвердили збільшення втричі періоду збору підписів для електронних петицій у Дніпрі, з 30 до 90 днів. Для того щоб потрапити на розгляд представників влади, документ має зібрати вже не 900, а 1.000 підписів.

Взагалі­то поріг підписів для розгляду петицій хотіли підняти до 3.000, проти чого виступали місцеві активісти.

«Разные были дискуссии по поводу того, поднимать порог, не поднимать. Вчера у кое­кого из городских активистов поразрывало некоторые места. Они борются за демократию. Но, для понимая инсайда… Мне позвонил руководитель всеукраинской антикоррупционной организации Transparency International Вячеслав Юрчишин (його ім’я Ярослав – авт.) и попросил не поднимать до 3.000 (підписів для розгляду петиції – авт.). Потому что если мы поднимем до 3 тыс., в результате наш город может провалиться в рейтингах по борьбе с коррупцией. Все очень просто», – заявив міський голова Дніпра Борис Філатов.

Ще одне питання – з приводу харчування дітей. Дніпровська міськрада зменшила кількість закладів освіти, в яких послуги харчування надають приватні фірми, з 227 до 203. Умови для приватних постачальників не змінилися: вони можуть безоплатно користуватися приміщеннями харчоблоків та іншими за умови здійснення поточного ремонту за свій рахунок, кухонним інвентарем та посудом за умови повернення його в належному стані, вони звільнені від сплати за комунальні послуги та енергоносії.

Нагадаємо, що в 10­х числах вересня учні Дніпровської школи № 62 масово захворіли на гостру кишкову інфекцію. Під час перевірок харчоблоку були виявлені порушення. Послуги з харчування школі надає приватна фірма – ТОВ «Контракт продрезерв 5».  

Питання забудовників

Також Дніпровська міськрада погодила зменшення плати ТОВ «Анкерс 2005» на розвиток соціальної та інженерно­транспортної інфраструктури міста Дніпра на 4,2 млн грн. Стільки коштують зовнішні мережі зливової каналізації та дренажу, які знаходяться поза межами земельної ділянки, наданої забудовнику під будівництво об’єкта по вул. Набережній Перемоги, в районі будинку № 44.

Всього на розвиток соціальної та інженерно­транспортної інфраструктури міста, згідно з угодою з Дніпровською міською радою, ТОВ «Анкерс 2005» мало сплатити 16,2 млн грн. З них вже виплачено 6,2 млн грн.

За зазначеною адресою у Дніпрі розташований житловий комплекс «River Park». Замовник будівництва – ТОВ «Анкерс 2005» (м. Дніпро), один із власників якого хмельниччанин Артем Павлік, інший – Вадим Шевчук, прописаний у м. Дніпро. Підрядник – ТОВ «Артпроектбуд», зареєстроване в м. Хмельницький.

Судячи з сайту житлового комплексу «River Park», до проектів забудовника відносяться житлові комплекси «Дніпровська брама», «Щасливий», «SokolovSky» та «Сімейний» у Дніпрі.

На цій же сесії депутати погодили отримання громадою Дніпра 10 квартир у житловому комплексі «Дніпровська брама», але в рамках іншого питання.

У 2014 році ТОВ «Рубікон­Моноліт» укладало угоду з Дніпровською міськрадою, в рамках якої повинно було передати 10 % збудованого житла по вул. Кобзарська, 2 у власність громади міста.

«Они построили, распродали все квартиры, передать городу забыли», – пояснив на сесії депутат Артем Павлов, директор департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради.

Представники міськради звернулися в правоохоронні органи та в Господарський суд з позовом, після чого ТОВ «Рубікон­Моноліт» запропонувало укласти мирову угоду в рамках судового спору.

«Согласно условиям мирового соглашения, на которых мы настояли, они обязуются до 1 апреля 2019 года передать 8 квартир, площадью даже больше, чем они должны были по инвестиционному договору. В комплексе «Днепровская брама», в конце проспекта Слобожанского», – сказав Павлов. За його словами, загальна вартість квартир, яка буде передана – 9,5 млн грн.

У проекті мирової угоди йдеться про те, що ТОВ «Рубікон­Моноліт» набуде квартири у приватну власність в ЖК «Дніпровська брама» і передасть місту.

Антон Філіппов

Поділитися: