Приватно-міськрадівське партнерство

23 вересня 2018 о 12:49 - 5699

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Приватно-міськрадівське партнерство

Якщо у системі аналізу закупівель за публічній фінанси Clarity-project.info зробити пошук по слову «кошерні», то можна з’ясувати, що (Slovnyk.ua) «їжу, відповідну юдейським релігійним настановам», за бюджетні кошти купують лише у Дніпропетровській області.

І лише два розпорядника бюджетних коштів: Комунальний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс № 144 «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням івриту, історії єврейського народу, єврейських традицій – Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Дніпропетровської міської ради (ЄДРПОУ 23067811) та Комунальний заклад соціального захисту «Дніпровський центр підтримки ветеранів праці та громадян похилого віку «Милосердя» Дніпровської міської ради (ЄДРПОУ 41957620).

З опублікованого у ProZorro договору, випадково обраного, за підписом директорки КЗСЗ Рувінської Мальвіни Марксівни та ФОП Тарасенко Тетяни Вікторівни з м. Київа, із e-mail: office@ukrkosher.com, з’ясовуємо, що кури (кошерні) закуповуються по 96 грн/кг (без ПДВ) з доставкою за адресою: вул. Генерала Захарченка, 10 у м. Дніпрі.

А з договору між НВК №144 за підписом в.о. директорки Чернишової Світлани Валеріївни з тим же ж ФОПом – дізнаємось, що по тій же ціні кошерних курей поставляють НВК за адресою: пр. О. Поля, 98-Г (при тому, що НВК зареєстрований по вул. Менахем-Мендл Шнеєрсона, 1 у м. Дніпрі).

Для порівняння: геріатричні пансіонати у Дніпропетровській області у 2017-2018 роках взагалі не закупали м’яса (!!!), а, наприклад, Гейківська психоневрологічна лікарня, що у с. Гейківка Криворізького району, закупила у квітні ц.р. курей по 48 грн/кг, Павлоградська центральна районна лікарні – у липні, по 59,99 грн/кг.

НВК №144 заснований ще 1998-го. Із листопада 2016-го провів у ProZorro закупівель на 6 млн 237 тис. грн, наразі шукає продавців для закупівель на 95 тис. грн.

Для прикладу порівняємо його з… хоча б НВК №59. З листопада-16 – жодної закупівлі. Чи з НВК №111, – жодної. №138 – жодної.

Чому?

Для тих все закуповується централізовано, Гуманітарним департаментом Дніпровської міської ради.

Комунальний «Дніпровський центр підтримки ветеранів праці та громадян похилого віку «Милосердя» ДМР був зареєстрований 22 лютого 2018 року, і з того часу провів закупівель на 1 млн 633 тис. грн, а ще на 48 тис. знаходяться «у процессі». Розрахований на 60 людей.

А що там у «колег»?

Комунальний заклад «Дніпропетровський геріатричний пансіонат» Днепропетровської обласної ради, розрахований на 600 людей, за цей же період «закупився» на 1 млн 140 тис. грн, «у процессі» – закупівлі на 600 тис.

Могилівський геріатричний пансіонат (Царичанський р-н) на 155 мешканців, – відповідно, 553 тис. та 0.

Переходимо в аналітичну систему YouControl, щоб глянути, хто ж зареєстрований у м. Дніпрі за цими адресами: вул. Генерала Захарченка, 10 та пр. О. Поля, 98-Г.

По першій, крім міськрадівського центру ветеранів праці, працюють ще 4 юридичні особи:

1) Благодійний фонд «Будинок для людей похилого віку «Бейт Барух» (ЄДРПОУ 26137400),

ЦИТАТА

«Адрес: Днепропетровск, ул. Генерала Захарченко, 10.

В 2002г. был открыт первый в СНГ уникальный дом для пожилых людей «Бейт Барух», рассчитанный на сто мест. Дом для пожилых людей «Бейт Барух» был построен (на самом деле, при СССР тут был детсад – авт.) благодаря Попечительскому Совету Днепропетровской Еврейской Общины, ВЕОПУ и Бостонской еврейской общине. …Община пытается сделать все возможное, чтобы спасти брошенных на произвол судьбы, одиноких и, к сожалению, никому сегодня не нужных людей, которые прошли войну и много сделали для своей страны. Не преувеличением будет назвать квартиры, в которых существовали старики до прихода в «Бейт Барух», жалкими лачугами. Часто в них даже не было санузлов, не работало отопление, протекала крыша.

Сейчас люди живут полноценной достойной жизнью в комфортабельных номерах с телевизором и телефоном, ванной комнатой, удобной мебелью и всем необходимым для нормальной жизни. Попечительский Совет общины взял на себя ответственность за достойную жизнь в преклонные годы для одиноких евреев.

…В конце 2003 года [здесь] была открыта синагога (свиток Торы для нее был подарен Президентом общины Г.Б. Боголюбовым, а антикварная Корона – дар И.В. Коломойского)».

Федерация еврейский общин Украины

Fjc.org.ua

2) ріелторська агенція ТОВ «Ерроу Консалтинг Групп» (ЄДРПОУ 35610081),

3) ТОВ «Єврейський медичний центр «JMC» (ЄДРПОУ 37988045), що «приписане» за цією адресою з 2011 року,

4) з цього ж року, у кімнаті №105 – Благодійний фонд «Єврейський центр здоров’я» (ЄДРПОУ 37900018).

Будинок для людей похилого віку на вул. Г. Захарченка, 10 (фото – з офіційного сайту Дніпровської міської ради)

 

Що стосується адреси «пр. О. Поля, 98-Г», куди теж пішли кошерні кури, то, за даними Google-maps, тут знаходиться «Бейт Циндліхт», приватний дитячий учбовий заклад.

ЦИТАТА

«Еврейский детский сад «Бейт-Циндлихт» построен в память о старшем поколении семьи Виктора Пинчука. Сотни тысяч долларов были пожертвованы им на создание этого «пятизвездочного» детсада».

«Израиль по-русски»

 

На сторінці «Бейт Циндліхт» у Facebook зазначається, що заклад знаходить на пр. О. Поля, 98Г

 

Юридична особа дитсадка – Приватна організація «Позашкільний навчальний заклад «Єврейський освітньо-культурний центр імені Йосипа і Фані Циндліхт» (ЄДРПОУ 26459760). Зареєстровано у 2003-му, засновник – Благодійний фонд (БФ) «Дніпропетровська єврейська громада» (ЄДРПОУ 25539496).

«Переїздимо» на сервіс E-data. Це – Єдиний веб-портал використання публічних коштів.

Для зручності порівняння, візьмемо період з 01 липня по 15 вересня.

Так ось, «не такі» НВК навіть не зареєстровані у системі, за них кошти платить міська рада. А у «такому» НВК № 144 – 768 тис. грн отримали на свої картки зарплат, відпускних та лікарняних робітники цього НВК.

За поточний ремонт коридору заплачено 199,5 тис. (!) грн ТОВ «ДП БУД» (ЄДРПОУ 40847845), створеному 1 рік 11 місяців тому і вже маючому на 20 млн 878,6 тис. грн виграних тендерів та кримінальне провадження за «виконання капітального ремонту дорожнього покриття ділянки вулиці ОСОБА_2 (Червона Крута Балка – авт.) від будинку №11 до будинку №21 у Соборному районі м. Дніпро» за 1 млн 496,9 тис. грн.

Де – дорожнє покриття і де – коридор оселі?!!

Договір не опублікований у ProZorro, тож з’ясувати, ремонтувався коридор у приватному дитячому садку чи у приміщенні міськрадівської школи, чи десь ще, якщо взагалі щось ремонтувалось, – неможливо.

Для порівняння: Комунальний заклад «Академiчний музично-драматичний театр iм. Лесi Украiнки м. Кам’янського» відремонтував свій коридор у цьому році за 27,7 тис. грн, а КЗ «Криворізький психоневрологічний диспансер» – у листопаді-грудні 2017-го – за 36,4 тис.

А ще цікавіші – проплати за відшкодування витрат за водопостачання, газ, електроенергію – БФ «Дніпропетровська єврейська громада» на суму 39 тис. грн.

І дійсно, згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, обидва об’єкти нерухомості зареєстровані у власності БФ «Дніпропетровська єврейська громада». «Будівля дитячого комбінату», що за адресою м. Дніпропетровськ, проспект Кірова (наразі – О.Поля), 98-Г площею 1.058,5 кв.м – з 27 червня 2002 року, а «будинок для людей похилого віку» – м. Дніпропетровськ, вулиця Захарченка Генерала, будинок 10 – у 4.498,5 кв.м БФ набув у власність згідно договору пожертви від 27 травня 2009 р.

 

Інформаційні довідки з держреєстру речових прав на нерухомість

 

У цілому ж, за період з 01 липня по 15 вересня ц.р. НВК №144 «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням івриту, історії єврейського народу, єврейських традицій – Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» розплатився на 1 млн. 717,1 тис. грн.

Що стосується КЗСЗ «Милосердя», то він за липень – середину вересня витратив 863,4 тис. грн загалом. Перерахував працівникам – 318,2 тис., а місцевій єврейській громаді – 45,7 тис.

Взагалі, він зацікавив мене після того, як я серфіла по просторах Інтернету і випадково натрапила на статтю журналіста Андрія Тропініна з Zadelo.com.ua від 15 травня ц.р. Цитую шматочок:

«Мы решили узнать, как дела у вновь созданного коммунального учреждения.

Дозвониться по городским телефонам нам не удалось. Впрочем, и мобильный телефон, который нам дали, оказался отключен.

Журналист едет на место, чтоб разобраться в ситуации. Далее – короткая пьеса по адресу: улица Генерала Захарченко, 10.

Журналист: Здравствуйте, я хочу поговорить директором Мальвиной Рувинской.
Охрана: По какому вопросу?
Журналист: Хочу поговорить о доме престарелых. На каких условиях можно определить пожилого человека.
Охранник уходит. И вскоре возвращается.
Охрана: Вы еврей?
Журналист: Нет.
Охрана: А человек, за которого вы хотите поговорить еврей? Журналист: Нет.
Охрана: Тут только для евреев.
Журналист: Извините, дом престарелых стал коммунальным учреждением. Почему так?
Охрана: Да, я знаю. Здесь только для евреев. Возможно, вы сможете договориться в «Меноре». Езжайте туда.
Журналист: Но…
Охрана уходит. Дверь журналисту не открывают.

Итак, вопросы остались открытыми: почему в коммунальном учреждении города «не с евреем» даже разговаривать не хотят? Почему жителю Днепра надо что-то «решать» в Меноре?».

Так я роз’яснюю Андрію Тропініну, як можна домовитися у «Менорі»!

Піднімемо очі вгору, і знайдемо у тексті фрагмент, де я писала, що за адресою «Г.Захарченка, 10» зареєстроване ріелторське агентство. Для чого? Бо (дані – станом на 2015 рік) за «Бейт Барух» розраховуються «жалкими лачугами». Їх треба обліковувати та збувати.

25 липня 2018 р. депутати на сесії прийняли рішення «Про внесення змін до рішення міської ради від 31.01.2018 № 37/29 «Про створення Комунального закладу соціального захисту «Дніпровський центр підтримки ветеранів праці та громадян похилого віку «Милосердя» Дніпровської міської ради», і наразі до цього закладу приймають навіть тих, в кого є працездатні родичі, що зобов’язані утримувати старих (це суперечить Сімейному Кодексу України). Депутати також виключили положення, що родичі повинні робити «повне відшкодування Закладу витрат на утримання цих осіб».

Хто ж голосував за це антизаконне рішення?

48 депутатів Дніпровської міської ради + мер:

* Барановський Сергій Михайлович,
* Безуглий Дмитро Георгійович,
* Буря Катерина Миколаївна
* Верба Віталій Миколайович
* Вишневецький Руслан Юрійович,
* Гельфер Григорій Аркадійович,
* Глікман Михайло Миколайович,
* Глядчишин Геннадій Вікторович,
* Головаха Павло Володимирович,
* Гороховський Михайло Семенович,
* Григорук Олег Романович,
* Демідова Наталія Михайлівна,
* Дитятковська Євгенія Михайлівна,
* Дмитрова Юлія Сергіївна,
* Ельдаров Абдула Ісаєвич,
* Ікол Володимир Григорович,
* Каптєлова Тетяна Леонідовна,
* Краснов Руслан Загідович,
* Кривошеєв Євген Валерійович,
* Кутузов Михайло Алефтинович,
* Кушнір Станіслав Васильович,
* Лаппо Ігор Миколайович,
* Лигін Олександр Павлович,
* Лисенко Михайло Олександрович,
* Маковцев Ігор Ігорович,
* Максюта Олег Миколайович,
* Маринчук Северин Георгійович,
* Нікітін Сергій Михайлович,
* Павлов Артем Григорович,
* Панченко Володимир Григорович,
* Пилипенко Наталія Василівна,
* Пилипенко Анжеліка Анатоліївна,
* Постольник Назарій Ігорович,
* Пустовий Сергій Володимирович,
* Рублівський Вадим Григорович,
* Санжара Олександр Олександрович,
* Сергєєв Вячеслав Сергійович,
* Слободянюк Микола Валерійович,
* Староскольцева Анастасія Олександрівна,
* Стєпанян Олена Олександрівна,
* Тупиця Олег Леонідович,
* Турчин Олександр Леонідович,
* Федоренко Володимир Володимирович,
* Філатов Борис Альбертович,
* Хмельников Артем Олександрович,
* Царенко Микола Григорович,
* Шевченко Сергій Анатолійович,
* Шикуленко Олександр Віталійович,
* Яровий Віктор Володимирович.

 Депутати Дніпровської міської ради, які голосували за рішення, що родичі підопічних «Милосердя» не повинні компенсувати розходи міського бюджета (це суперечить Сімейному Кодексу України)

Олена Гарагуц

 

P.S. Як на гріх, я запитала у Сlarity-project.info: «А хто ж в ІІІ кварталі ц.р. в Дніпропетровській області за бюджетні кошти купив сала?».
Відповідь: військова частина 3011 Національної гвардії України (м. Кривий Ріг), військова частина 3054 Нацгвардії (м. Дніпро) та  194 понтонно-мостовий загін Державної спеціальної служби транспорту (м. Новомосковськ).

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: